Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stop operacím Sorose v Česku, volejme SoS!

25. 01. 2017 19:29:29
Americký volič prezidenta Donalda Trumpa, Samuel Fleischmann, nedávno otevřeně řekl v ČT, že demonstrace proti Trumpovi platí miliardář Soros a organizují ho jím placení lídři.

Překvapený moderátor Tomáš Drahoňovský nestačil ani nic namítnout, protože odpovědi Američana byly naprosto přesvědčivé a autentické. Stalo se tak v přímém přenosu den po inauguraci při protestech proti DJT. Rázem bylo venku to, o čem u nás už dlouho sice víme, ale nikdy z oficiálních zdrojů doposud nemělo ve veřejném prostoru zaznít a nemělo ani šanci zaznít.

Stalo se tak i díky tomu, že si České televize konečně všimla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, podle níž se provozovatel dopustil vícero porušení povinnosti ustanovení § 31 odstavce zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, podle něhož neposkytovala objektivní a vyvážené informace při vysílání "Americké volební noci". Takový zvrat hned při dalším komentovaném zpravodajství z aktuálních událostí v USA určitě ČT nečekala. Na rozvolnění názorů a nevnucování té jediné správné pravdy, čeká ale hodně lidí.

Teď, když už není destruktivní počínání George Sorose pod pláštíkem liberálního humanismu tabuizovanou záležitostí ve světě ani u nás, je na čase posunout se dál.

Sorosovi nadace a neziskovky, které od roku 1979 působí už ve více než 100 zemích světa, získávají čím dál tím větší vliv na politické i společenské dění, což mnohdy, jak už z dřívějších zkušeností a historie víme, destabilizuje zásadně poměry v různých zemích světa. Společná vize Evropy a globální moci se tak Sorosovi vymyká z rukou, obzvláště v poslední době, kdy se prostřednictvím své organizace Open Society Foundatioons, zaplacených novinářů a politiků ve službách původně charitativních organizací, vysloveně snaží o řízení dějin Evropy i Ameriky směrem, který se jejich občanům přestává líbit. Především poslední vměšování se do politických záležitostí USA a evropských států je již na hraně únosnosti.

Vzpomeňme konkrétně u nás na červené karty, na Staromák, na protest proti zvolení Trumpa. Všechny tyto akce jsou důmyslně připravovány a jejich lídři štědře motivováni ve jménu demokracie a lidských práv po Sorosovsku, podle jeho vizí, potřeb a not! Žádnou novinkou není ani to, že se vše děje i na úkor nás, daňových poplatníků. Nadace Open Society Fund Praha dostala od našeho státu za rok 2015 státní dotace ve výši 111 miliónů korun. Mnoho miliónů bylo dáno dalším neziskovkám, které spolupracují s OSF, například Člověk v tísni 133 miliónů atd. Celkem vloni odteklo z českého státního rozpočtu do neziskovek 11,5 mld. Kč, jak shrnuje ve svém posledním článku ekonomka Šichtařová.

Takovému počínání se začíná bránit samotná Amerika, která má díky uniklým dokumentům z OSF a mailům Hillary Clintonové faktické důkazy o tom, že Soros velmi zásadně mnoho let tahá za nitky zahraniční i domácí politiky USA a o to víc důvodů k nedůvěře k některým činnostem OSF vzniklo po posledním pochodu proti Trumpovi, kdy se zjistilo, že nejméně 56 partnerů a organizátorů protestů má vazby na Sorosovu nadaci.

Sorosovi se postavilo i jeho rodné Maďarsko, které má za cíl zbavit se všech nevládních organizací, jež financuje Soros. Představitelé vládní strany Fidesz mají za to, že neziskovky svou činností slouží globálnímu kapitálu, oslabují národní vlády a pracují na tom, aby se do EU dostalo co nejvíce migrantů a jejich aktivisté se nechtěně stávají součástí mezinárodní pašerácké sítě. Plán na "vymetení" Sorosových nevládek počítá i s návrhem zákona o umožnění auditu představitelů těchto organizací.

Další zemí, která oficiálně zahájila kroky na oslabení vlivu Sorosových neziskovek je Makedonie. V zemi vznikla nová iniciativa s názvem Stop operation Soros (SoS), jejímž hlavním úkolem bude boj proti Sorosovi a jeho neziskovkám, hlavně Open Society Foundations. Nadace OSF používá své finanční prostředky a personál k podpoře násilných protestů v Makedonii. Má monopol na sektor občanské společnosti a vytlačuje jakoukoliv jinou organizaci, která nesouhlasí se Sorosovou ideologií, říkají zakladatelé SoS. Jejich hlavním cílem je minimalizace Sorosova vlivu a vyzvali občany Makedonie, aby se k iniciativě připojili.

Stop operacím Sorose mají v celosvětovém kontextu svoji opodstatněnost a je jich zapotřebí, jelikož vliv na stabilitu a negativní vývoj událostí ve světě i proti veřejnému mínění místního obyvatelstva, je markantní. Soros a jeho skupina tzv. liberálních investorů teď kupříkladu osnuje plán na to, jak po prohraných volbách v USA vrátit promrhané peníze za předvolební kampaň do svých kapes a jak si udržet svou moc ve světě.

Je na čase zvolat SoS a posunout tuto problematiku dál vzhledem k dosavadním zkušenostem z činnosti fondu. Nikdo zde netvrdí, že všechny aktivity, které zmiňované nadace a neziskovky vykonaly a dělají, jsou špatné. Určité projekty OSF a přidružených nevládek by měly být ale prověřeny, omezeny, národními státy nepodporovány a stopnuty, a to i u nás v Česku!

Výzvou a uvolněním prostoru k tomuto potřebnému kroku, by mělo být i zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Ten se staví vůči Sorosovi více než kriticky a vytýká mu, že je součástí globální mocenské struktury, která připravuje jednotlivé země o jejich bohatství ve prospěch nadnárodních korporací a politických subjektů. Jsem přesvědčena, že toto se nelíbí mnoha obyvatelům i v ČR a velmi by stáli o omezení operací Sorose i u nás!

Zdroje:

http://osf.cz/cs/kdo-jsme/jak-hospodarime/

https://www.clovekvtisni.cz/cs/jak-hospodarime

http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=581603

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/165705-miliardar-soros-taha-za-nitky-po-celem-svete-unikle-materialy-prozrazuji-necekane-detaily/

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/180540-miliardar-soros-ma-prsty-v-masovych-pochodech-proti-trumpovi-novinarka-odhaluje-zasadni-informace/

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/174124-soros-a-jeho-skupina-bohatych-na-tajne-schuzce-hlavni-otazka-jak-si-udrzet-moc-po-nezvoleni-clintonove/

http://zpravy.instory.cz/zpravy/3992-zapadni-svet-spousti-boj-proti-magnatovi-a-jeho-neziskovkam.html

Autor: Jiřina Holotová | středa 25.1.2017 19:29 | karma článku: 44.12 | přečteno: 2855x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Také máte radost, jak letos rostou houby? Trochu sprchlo a velikých hřibů, poddubáků, křemenáčů a dokonce i lišek jako máku! To je radosti! Televizní stanice se předhánějí s reportážemi a houbaři se trumfují v úlovcích.

13.7.2017 v 15:05 | Karma článku: 25.45 | Přečteno: 2090 | Diskuse

Jiřina Holotová

Svoboda se nedá koupit, pane Juncker!

Tak ho tady máme! Jean-Claude Juncker nás poctí svojí návštěvou a podle něj, chudým Čechům, přiveze příslibem 590 miliard korun, které nám hodlá poskytnout do roku 2020. To je ale hodný strýček, copak za to asi bude chtít?

7.6.2017 v 23:03 | Karma článku: 41.50 | Přečteno: 1838 | Diskuse

Jiřina Holotová

Do naší hospůdky vedou jen tři schůdky aneb Norimberské trychtýře

Pan domácí navrhl v Hospodě nekuřácký den a pochvaloval si krásný zdravý vzduch. Hospodský Jarda se s rukama v kapsách zamyslel: "A že tu nejsou lidi, to Vám nevadí?" "Proč by mi to mělo vadit?" křenil se domácí. "Mě to vadí..."

31.5.2017 v 20:01 | Karma článku: 32.08 | Přečteno: 1106 | Diskuse

Jiřina Holotová

Chystáte se demonstrovat proti Babišovi a Zemanovi?

Pak byste měli vědět, co tím také podporujete. Proč? Proto! Protože je potřeba se podívat, když se za něco bojuje, také na to, kdo tyhle akce organizuje, komu jsou ku prospěchu a v co se postupně mění.

15.5.2017 v 15:24 | Karma článku: 47.20 | Přečteno: 11947 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Mercedes podporovatel terorismu?

Utajený turecký dokument se v minulých dnech dostal do rukou jedněch nejvýznamnějších novin Německa die Zeit! V tajném dokumentu je uveden seznam firem, co údajně podle Turecka podporují terorismus

25.7.2017 v 11:09 | Karma článku: 9.38 | Přečteno: 236 | Diskuse

Karel Trčálek

Obžaloba Státu Izrael

Nejsou nakonec hlavními obětmi Státu Izrael především sami Židé? Proč si nimi Hospodin pořád tak pohrává, proč se pořád na ně hněvá?

25.7.2017 v 10:33 | Karma článku: 3.73 | Přečteno: 415 | Diskuse

Jan Hink

Strčte si svou lásku k cizincům někam, když nejste schopni tolerance k bližním

Nikoho jmenovitě touto výzvou neoslovuji, ale předpokládám, že se někdo potrefený ozve. Falešné konání dobra se liší od toho pravého v mnohém. Který druh dobra šíříte vy?

25.7.2017 v 10:17 | Karma článku: 33.96 | Přečteno: 965 | Diskuse

Josef Prouza

Kdo skutečně ovládá svět? Supertajná společnost HAT

Nikdy jste o ní neslyšeli? To je jen důkaz, že je opravdu dokonale utajena. HAT (Human Abetment Trust) si nedala za úkol nic menšího než řídit svět. Činí tak důsledně, neštítí se ani vražd, převratů, revolucí a válek.

25.7.2017 v 10:15 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 473 | Diskuse

Ivan Bednář

Izrael odstraní detektory kovů

Izraelská vláda se po zuřivých protestech Palestinců, které vyvrcholily přerušením vzájemných styků ze strany Mahmúda Abbáse, rozhodla, že od vstupů na posvátný okrsek na Chrámové hoře v Jeruzalémě, odstraní sporné detektory kovu.

25.7.2017 v 9:37 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 371 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 33.01 Průměrná čtenost 3559

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.