Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stop operacím Sorose v Česku, volejme SoS!

25. 01. 2017 19:29:29
Americký volič prezidenta Donalda Trumpa, Samuel Fleischmann, nedávno otevřeně řekl v ČT, že demonstrace proti Trumpovi platí miliardář Soros a organizují ho jím placení lídři.

Překvapený moderátor Tomáš Drahoňovský nestačil ani nic namítnout, protože odpovědi Američana byly naprosto přesvědčivé a autentické. Stalo se tak v přímém přenosu den po inauguraci při protestech proti DJT. Rázem bylo venku to, o čem u nás už dlouho sice víme, ale nikdy z oficiálních zdrojů doposud nemělo ve veřejném prostoru zaznít a nemělo ani šanci zaznít.

Stalo se tak i díky tomu, že si České televize konečně všimla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, podle níž se provozovatel dopustil vícero porušení povinnosti ustanovení § 31 odstavce zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, podle něhož neposkytovala objektivní a vyvážené informace při vysílání "Americké volební noci". Takový zvrat hned při dalším komentovaném zpravodajství z aktuálních událostí v USA určitě ČT nečekala. Na rozvolnění názorů a nevnucování té jediné správné pravdy, čeká ale hodně lidí.

Teď, když už není destruktivní počínání George Sorose pod pláštíkem liberálního humanismu tabuizovanou záležitostí ve světě ani u nás, je na čase posunout se dál.

Sorosovi nadace a neziskovky, které od roku 1979 působí už ve více než 100 zemích světa, získávají čím dál tím větší vliv na politické i společenské dění, což mnohdy, jak už z dřívějších zkušeností a historie víme, destabilizuje zásadně poměry v různých zemích světa. Společná vize Evropy a globální moci se tak Sorosovi vymyká z rukou, obzvláště v poslední době, kdy se prostřednictvím své organizace Open Society Foundatioons, zaplacených novinářů a politiků ve službách původně charitativních organizací, vysloveně snaží o řízení dějin Evropy i Ameriky směrem, který se jejich občanům přestává líbit. Především poslední vměšování se do politických záležitostí USA a evropských států je již na hraně únosnosti.

Vzpomeňme konkrétně u nás na červené karty, na Staromák, na protest proti zvolení Trumpa. Všechny tyto akce jsou důmyslně připravovány a jejich lídři štědře motivováni ve jménu demokracie a lidských práv po Sorosovsku, podle jeho vizí, potřeb a not! Žádnou novinkou není ani to, že se vše děje i na úkor nás, daňových poplatníků. Nadace Open Society Fund Praha dostala od našeho státu za rok 2015 státní dotace ve výši 111 miliónů korun. Mnoho miliónů bylo dáno dalším neziskovkám, které spolupracují s OSF, například Člověk v tísni 133 miliónů atd. Celkem vloni odteklo z českého státního rozpočtu do neziskovek 11,5 mld. Kč, jak shrnuje ve svém posledním článku ekonomka Šichtařová.

Takovému počínání se začíná bránit samotná Amerika, která má díky uniklým dokumentům z OSF a mailům Hillary Clintonové faktické důkazy o tom, že Soros velmi zásadně mnoho let tahá za nitky zahraniční i domácí politiky USA a o to víc důvodů k nedůvěře k některým činnostem OSF vzniklo po posledním pochodu proti Trumpovi, kdy se zjistilo, že nejméně 56 partnerů a organizátorů protestů má vazby na Sorosovu nadaci.

Sorosovi se postavilo i jeho rodné Maďarsko, které má za cíl zbavit se všech nevládních organizací, jež financuje Soros. Představitelé vládní strany Fidesz mají za to, že neziskovky svou činností slouží globálnímu kapitálu, oslabují národní vlády a pracují na tom, aby se do EU dostalo co nejvíce migrantů a jejich aktivisté se nechtěně stávají součástí mezinárodní pašerácké sítě. Plán na "vymetení" Sorosových nevládek počítá i s návrhem zákona o umožnění auditu představitelů těchto organizací.

Další zemí, která oficiálně zahájila kroky na oslabení vlivu Sorosových neziskovek je Makedonie. V zemi vznikla nová iniciativa s názvem Stop operation Soros (SoS), jejímž hlavním úkolem bude boj proti Sorosovi a jeho neziskovkám, hlavně Open Society Foundations. Nadace OSF používá své finanční prostředky a personál k podpoře násilných protestů v Makedonii. Má monopol na sektor občanské společnosti a vytlačuje jakoukoliv jinou organizaci, která nesouhlasí se Sorosovou ideologií, říkají zakladatelé SoS. Jejich hlavním cílem je minimalizace Sorosova vlivu a vyzvali občany Makedonie, aby se k iniciativě připojili.

Stop operacím Sorose mají v celosvětovém kontextu svoji opodstatněnost a je jich zapotřebí, jelikož vliv na stabilitu a negativní vývoj událostí ve světě i proti veřejnému mínění místního obyvatelstva, je markantní. Soros a jeho skupina tzv. liberálních investorů teď kupříkladu osnuje plán na to, jak po prohraných volbách v USA vrátit promrhané peníze za předvolební kampaň do svých kapes a jak si udržet svou moc ve světě.

Je na čase zvolat SoS a posunout tuto problematiku dál vzhledem k dosavadním zkušenostem z činnosti fondu. Nikdo zde netvrdí, že všechny aktivity, které zmiňované nadace a neziskovky vykonaly a dělají, jsou špatné. Určité projekty OSF a přidružených nevládek by měly být ale prověřeny, omezeny, národními státy nepodporovány a stopnuty, a to i u nás v Česku!

Výzvou a uvolněním prostoru k tomuto potřebnému kroku, by mělo být i zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Ten se staví vůči Sorosovi více než kriticky a vytýká mu, že je součástí globální mocenské struktury, která připravuje jednotlivé země o jejich bohatství ve prospěch nadnárodních korporací a politických subjektů. Jsem přesvědčena, že toto se nelíbí mnoha obyvatelům i v ČR a velmi by stáli o omezení operací Sorose i u nás!

Zdroje:

http://osf.cz/cs/kdo-jsme/jak-hospodarime/

https://www.clovekvtisni.cz/cs/jak-hospodarime

http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=581603

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/165705-miliardar-soros-taha-za-nitky-po-celem-svete-unikle-materialy-prozrazuji-necekane-detaily/

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/180540-miliardar-soros-ma-prsty-v-masovych-pochodech-proti-trumpovi-novinarka-odhaluje-zasadni-informace/

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/174124-soros-a-jeho-skupina-bohatych-na-tajne-schuzce-hlavni-otazka-jak-si-udrzet-moc-po-nezvoleni-clintonove/

http://zpravy.instory.cz/zpravy/3992-zapadni-svet-spousti-boj-proti-magnatovi-a-jeho-neziskovkam.html

Autor: Jiřina Holotová | středa 25.1.2017 19:29 | karma článku: 44.13 | přečteno: 2860x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 1044 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pochod LGBT Pilsen Pride 2017 se v Plzni nesetkal s velkým porozuměním

Necelé dvě stovky účastníků Pilsen Pride 2017 čekala na rohu Pražské ulice a Mlýnské strouhy v Plzni asi stovka odpůrců "pochodu hrdosti" odlišně sexuálně orientovaných osob. Oba dva tábory si v klidu vyměnily své pohledy na svět.

2.9.2017 v 23:08 | Karma článku: 39.51 | Přečteno: 3279 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pro cizince byty vybudujeme, pro našince zdražíme hypotéky

Diskriminace mladé české populace začíná na Plzeňsku nabývat konkrétních obrysů. Jsi místní? Žij si jak chceš, dělej kde chceš a vyžij z čeho chceš! Jsi cizinec nebo z jiného kraje? Pojď k nám pracovat a dáme ti byt zdarma!

3.8.2017 v 0:33 | Karma článku: 40.67 | Přečteno: 2646 | Diskuse

Jiřina Holotová

Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Také máte radost, jak letos rostou houby? Trochu sprchlo a velikých hřibů, poddubáků, křemenáčů a dokonce i lišek jako máku! To je radosti! Televizní stanice se předhánějí s reportážemi a houbaři se trumfují v úlovcích.

13.7.2017 v 15:05 | Karma článku: 26.47 | Přečteno: 2240 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Kurdexit

Dvaja imperialistický diplomati François-George Picot a Mark Sykes začali už od roku 1915, teda rok potom, ako začala I. svetová vojna spolupracovať na povojnovom pláne na pomoc k smrti "chorého muža na Bospore".

20.9.2017 v 7:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Pavel Ďuran

Práci pro Romy

Pan Vlk si tady před časem povzdechl nad příhodou malého cikánského kluka, který sedí osamocen ve školní lavici.

20.9.2017 v 6:32 | Karma článku: 15.77 | Přečteno: 337 | Diskuse

Jan Dvořák

Zvýšení penzí, záruka volebního úspěchu

Ministryně Marksová nespoléhá na služby externích agentur a klíčové průzkumy provádí úřad vlastními silami. Někdy tak činí v utajení i samotná ministryně. Tak tomu bylo i dnes.

19.9.2017 v 22:56 | Karma článku: 10.95 | Přečteno: 336 | Diskuse

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 7.08 | Přečteno: 547 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 5.57 | Přečteno: 230 | Diskuse
Počet článků 94 Celková karma 35.74 Průměrná čtenost 3528

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.