Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ministerstvo zahraničí varuje: nelíbejte se a nedržte se za ruce nebo Vás zavřou!

13. 03. 2017 17:53:11
Chystáte se na dovolenou do Spojených arabských emirátů a nejste sezdaní? Dejte si pozor na projevy náklonnosti na veřejnosti nebo můžete skončit v emirátské base. Mladý milenecký pár je už kvůli nemanželskému sexu ve vazbě!

Stalo se tak v lednu letošního roku a teprve nyní tato událost vychází na povrch. Milenecký pár, Ukrajinka Irina 27 a Jihoafričan Emlyn 29, oba pracující nějaký čas v SAE, se dostal do velkých problémů. Ženě nebylo dobře, měla křeče v břiše. Vyhledala proto ošetření v Abú Dabí, kde bylo zjištěno, že je těhotná. Irina a Emlyn nemohli prokázat, že jsou manželé (pár je pouze zasnoubený), proto byli vzati do vazby za nezákonný předmanželský sex a prozatím nejsou propuštěni na svobodu.

Jihoafrické úřady i ukrajinské velvyslanectví shodně informují, že vše probíhá podle platných předpisů SAE, kde je uplatňováno islámské právo šáría, podle něho je dokonce zkoumáno, jak dlouho už byl pár před otěhotněním Iriny sexuálně aktivní, aby mohl být vynesen rozsudek. Je také možné, že zmíněné křeče v břiše u ženy znamenaly i samovolný potrat. O tom, ani o průběhu věznění, neví rodiny milenců nic. Matka Emlyna, Linda, je bezradná a říká, že se oba provinili pouze tím, že se zamilovali.

Je možné, pokud se Ukrajině či JAR nepovede diplomatické řešení, například sezdáním páru nebo umožněním opuštění SAE, že Irina dopadne tak, jako britská turistka, která se na dovolené seznámila s dvěma Brity. Ti ji znásilnili, vše si natočili i na kameru. Žena to ohlásila místní dubajské policii a na základě toho byla zavřena. Hrozil jí trest odnětí svobody, bičování i kamenování. Oba muži mohli beztrestně opustit zemi. Britka byla nakonec po dlouhém vyjednávání Britské organizace na obranu souzených, propuštěna na kauci. Dříve se dostal do výkonu trestu odnětí svobody v SAE i britský pár po té, co byl přistižen na pláži při sexu. Pár musel podepsat soudní dokument, že se vezme za manžele hned po návratu do Anglie.

Posledního případu si povšiml i deník Blesk a požádal Ministerstvo zahraničních věcí ČR o vyjádření na otázku zda se mají nesezdaní Češi bát, že budou zatčeni například, když je přistihnou při sexu, při držení za ruce, líbání a zda může nesezdaný český pár s dítětem na dovolené v Emirátech bát nějakých komplikací? Za MZV ČR odpověděla mluvčí Aneta Kovářová:

"SAE je muslimskou zemí. S ohledem na zásady islámského náboženství se doporučuje respektovat místní kulturní a náboženské tradice a vyvarovat se potenciálně urážlivých aktů. I přes relativně liberální přístup SAE k západnímu způsobu života by obecným pravidlem pro zahraniční rezidenty či turisty mělo být respektování místní kultury. Osoby nacházející se na území SAE podléhají místní legislativě, jejíž součástí je muslimské právo šaría.

Soužití nesezdaného páru (muže a ženy), resp. nemanželský sex je považován v SAE za nezákonný; zákon se v tomto ohledu vztahuje i na turisty či nesezdané páry trvale žijící v SAE. Zpravidla je tento zákon uplatňován ve vztahu k osobám trvale žijícím na území SAE, nicméně nelze vyloučit jeho uplatnění v některých, byť ojedinělých případech také vůči turistům.

Veřejné projevy náklonnosti mezi mužem a ženou se nedoporučují, tj. není akceptováno líbání a držení se za ruce na veřejnosti. Sex na veřejnosti je v SAE stejně jako v řadě dalších zemí zakázán. Za mimomanželský pohlavní styk jsou v SAE vyměřovány velmi přísné tresty, hrozí vězení, soud, vysoká pokuta a následně vyhoštění ze země. Je uplatňována presumpce viny."

Tolik mluvčí našeho Ministerstva zahraničí.

Jak je možné, že v islámském státě je předmanželský sex občanů z jiných zemí zapovězen a tady muži muslimského vyznání znásilňují a obtěžují ženy i mladistvé a ještě jsou omlouváni tím, že jsou z jiné kultury a mají jiné zvyky? Jak je možné, že v některých evropských zemích je jim umožňováno soužití s jejich nezletilými manželkami a jsou jim tolerovány i jiné manýry poplatné právu šáría?

Jsem pro jediné! Aby i v Evropě bylo uplatňováno zásadně naše evropské právo a platné zákony v souvislosti s islámskými osobami a dodržovány veškeré právní normy naší společnosti i muslimy a to bez výjimky včetně zadržení při ilegálním překročení hranic!

Zdroje:

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/couple-detained-uae-sex-outside-of-marriage-south-africa-ukraine-abu-dhabi-a7619201.html

http://www.stern.de/panorama/stern-crime/abu-dhabi--schwangere-wegen-vorehelichem-sex-festgenommen-7361788.html

http://www.stern.de/panorama/stern-crime/dubai--britin-wird-vergewaltigt---und-wird-dafuer-verhaftet-7198206.html

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/455007/tvrde-zakony-v-dovolenkovem-raji-cechu-tehotnou-zenu-zatkli-za-nemanzelsky-sex-se-snoubencem.html

Autor: Jiřina Holotová | pondělí 13.3.2017 17:53 | karma článku: 39.21 | přečteno: 2785x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 1044 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pochod LGBT Pilsen Pride 2017 se v Plzni nesetkal s velkým porozuměním

Necelé dvě stovky účastníků Pilsen Pride 2017 čekala na rohu Pražské ulice a Mlýnské strouhy v Plzni asi stovka odpůrců "pochodu hrdosti" odlišně sexuálně orientovaných osob. Oba dva tábory si v klidu vyměnily své pohledy na svět.

2.9.2017 v 23:08 | Karma článku: 39.51 | Přečteno: 3279 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pro cizince byty vybudujeme, pro našince zdražíme hypotéky

Diskriminace mladé české populace začíná na Plzeňsku nabývat konkrétních obrysů. Jsi místní? Žij si jak chceš, dělej kde chceš a vyžij z čeho chceš! Jsi cizinec nebo z jiného kraje? Pojď k nám pracovat a dáme ti byt zdarma!

3.8.2017 v 0:33 | Karma článku: 40.67 | Přečteno: 2646 | Diskuse

Jiřina Holotová

Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Také máte radost, jak letos rostou houby? Trochu sprchlo a velikých hřibů, poddubáků, křemenáčů a dokonce i lišek jako máku! To je radosti! Televizní stanice se předhánějí s reportážemi a houbaři se trumfují v úlovcích.

13.7.2017 v 15:05 | Karma článku: 26.47 | Přečteno: 2240 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Kurdexit

Dvaja imperialistický diplomati François-George Picot a Mark Sykes začali už od roku 1915, teda rok potom, ako začala I. svetová vojna spolupracovať na povojnovom pláne na pomoc k smrti "chorého muža na Bospore".

20.9.2017 v 7:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Pavel Ďuran

Práci pro Romy

Pan Vlk si tady před časem povzdechl nad příhodou malého cikánského kluka, který sedí osamocen ve školní lavici.

20.9.2017 v 6:32 | Karma článku: 15.77 | Přečteno: 337 | Diskuse

Jan Dvořák

Zvýšení penzí, záruka volebního úspěchu

Ministryně Marksová nespoléhá na služby externích agentur a klíčové průzkumy provádí úřad vlastními silami. Někdy tak činí v utajení i samotná ministryně. Tak tomu bylo i dnes.

19.9.2017 v 22:56 | Karma článku: 10.95 | Přečteno: 336 | Diskuse

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 7.08 | Přečteno: 547 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 5.57 | Přečteno: 230 | Diskuse
Počet článků 94 Celková karma 35.74 Průměrná čtenost 3528

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.