Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ministerstvo zahraničí varuje: nelíbejte se a nedržte se za ruce nebo Vás zavřou!

13. 03. 2017 17:53:11
Chystáte se na dovolenou do Spojených arabských emirátů a nejste sezdaní? Dejte si pozor na projevy náklonnosti na veřejnosti nebo můžete skončit v emirátské base. Mladý milenecký pár je už kvůli nemanželskému sexu ve vazbě!

Stalo se tak v lednu letošního roku a teprve nyní tato událost vychází na povrch. Milenecký pár, Ukrajinka Irina 27 a Jihoafričan Emlyn 29, oba pracující nějaký čas v SAE, se dostal do velkých problémů. Ženě nebylo dobře, měla křeče v břiše. Vyhledala proto ošetření v Abú Dabí, kde bylo zjištěno, že je těhotná. Irina a Emlyn nemohli prokázat, že jsou manželé (pár je pouze zasnoubený), proto byli vzati do vazby za nezákonný předmanželský sex a prozatím nejsou propuštěni na svobodu.

Jihoafrické úřady i ukrajinské velvyslanectví shodně informují, že vše probíhá podle platných předpisů SAE, kde je uplatňováno islámské právo šáría, podle něho je dokonce zkoumáno, jak dlouho už byl pár před otěhotněním Iriny sexuálně aktivní, aby mohl být vynesen rozsudek. Je také možné, že zmíněné křeče v břiše u ženy znamenaly i samovolný potrat. O tom, ani o průběhu věznění, neví rodiny milenců nic. Matka Emlyna, Linda, je bezradná a říká, že se oba provinili pouze tím, že se zamilovali.

Je možné, pokud se Ukrajině či JAR nepovede diplomatické řešení, například sezdáním páru nebo umožněním opuštění SAE, že Irina dopadne tak, jako britská turistka, která se na dovolené seznámila s dvěma Brity. Ti ji znásilnili, vše si natočili i na kameru. Žena to ohlásila místní dubajské policii a na základě toho byla zavřena. Hrozil jí trest odnětí svobody, bičování i kamenování. Oba muži mohli beztrestně opustit zemi. Britka byla nakonec po dlouhém vyjednávání Britské organizace na obranu souzených, propuštěna na kauci. Dříve se dostal do výkonu trestu odnětí svobody v SAE i britský pár po té, co byl přistižen na pláži při sexu. Pár musel podepsat soudní dokument, že se vezme za manžele hned po návratu do Anglie.

Posledního případu si povšiml i deník Blesk a požádal Ministerstvo zahraničních věcí ČR o vyjádření na otázku zda se mají nesezdaní Češi bát, že budou zatčeni například, když je přistihnou při sexu, při držení za ruce, líbání a zda může nesezdaný český pár s dítětem na dovolené v Emirátech bát nějakých komplikací? Za MZV ČR odpověděla mluvčí Aneta Kovářová:

"SAE je muslimskou zemí. S ohledem na zásady islámského náboženství se doporučuje respektovat místní kulturní a náboženské tradice a vyvarovat se potenciálně urážlivých aktů. I přes relativně liberální přístup SAE k západnímu způsobu života by obecným pravidlem pro zahraniční rezidenty či turisty mělo být respektování místní kultury. Osoby nacházející se na území SAE podléhají místní legislativě, jejíž součástí je muslimské právo šaría.

Soužití nesezdaného páru (muže a ženy), resp. nemanželský sex je považován v SAE za nezákonný; zákon se v tomto ohledu vztahuje i na turisty či nesezdané páry trvale žijící v SAE. Zpravidla je tento zákon uplatňován ve vztahu k osobám trvale žijícím na území SAE, nicméně nelze vyloučit jeho uplatnění v některých, byť ojedinělých případech také vůči turistům.

Veřejné projevy náklonnosti mezi mužem a ženou se nedoporučují, tj. není akceptováno líbání a držení se za ruce na veřejnosti. Sex na veřejnosti je v SAE stejně jako v řadě dalších zemí zakázán. Za mimomanželský pohlavní styk jsou v SAE vyměřovány velmi přísné tresty, hrozí vězení, soud, vysoká pokuta a následně vyhoštění ze země. Je uplatňována presumpce viny."

Tolik mluvčí našeho Ministerstva zahraničí.

Jak je možné, že v islámském státě je předmanželský sex občanů z jiných zemí zapovězen a tady muži muslimského vyznání znásilňují a obtěžují ženy i mladistvé a ještě jsou omlouváni tím, že jsou z jiné kultury a mají jiné zvyky? Jak je možné, že v některých evropských zemích je jim umožňováno soužití s jejich nezletilými manželkami a jsou jim tolerovány i jiné manýry poplatné právu šáría?

Jsem pro jediné! Aby i v Evropě bylo uplatňováno zásadně naše evropské právo a platné zákony v souvislosti s islámskými osobami a dodržovány veškeré právní normy naší společnosti i muslimy a to bez výjimky včetně zadržení při ilegálním překročení hranic!

Zdroje:

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/couple-detained-uae-sex-outside-of-marriage-south-africa-ukraine-abu-dhabi-a7619201.html

http://www.stern.de/panorama/stern-crime/abu-dhabi--schwangere-wegen-vorehelichem-sex-festgenommen-7361788.html

http://www.stern.de/panorama/stern-crime/dubai--britin-wird-vergewaltigt---und-wird-dafuer-verhaftet-7198206.html

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/455007/tvrde-zakony-v-dovolenkovem-raji-cechu-tehotnou-zenu-zatkli-za-nemanzelsky-sex-se-snoubencem.html

Autor: Jiřina Holotová | pondělí 13.3.2017 17:53 | karma článku: 39.19 | přečteno: 2779x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Také máte radost, jak letos rostou houby? Trochu sprchlo a velikých hřibů, poddubáků, křemenáčů a dokonce i lišek jako máku! To je radosti! Televizní stanice se předhánějí s reportážemi a houbaři se trumfují v úlovcích.

13.7.2017 v 15:05 | Karma článku: 25.45 | Přečteno: 2090 | Diskuse

Jiřina Holotová

Svoboda se nedá koupit, pane Juncker!

Tak ho tady máme! Jean-Claude Juncker nás poctí svojí návštěvou a podle něj, chudým Čechům, přiveze příslibem 590 miliard korun, které nám hodlá poskytnout do roku 2020. To je ale hodný strýček, copak za to asi bude chtít?

7.6.2017 v 23:03 | Karma článku: 41.50 | Přečteno: 1838 | Diskuse

Jiřina Holotová

Do naší hospůdky vedou jen tři schůdky aneb Norimberské trychtýře

Pan domácí navrhl v Hospodě nekuřácký den a pochvaloval si krásný zdravý vzduch. Hospodský Jarda se s rukama v kapsách zamyslel: "A že tu nejsou lidi, to Vám nevadí?" "Proč by mi to mělo vadit?" křenil se domácí. "Mě to vadí..."

31.5.2017 v 20:01 | Karma článku: 32.08 | Přečteno: 1106 | Diskuse

Jiřina Holotová

Chystáte se demonstrovat proti Babišovi a Zemanovi?

Pak byste měli vědět, co tím také podporujete. Proč? Proto! Protože je potřeba se podívat, když se za něco bojuje, také na to, kdo tyhle akce organizuje, komu jsou ku prospěchu a v co se postupně mění.

15.5.2017 v 15:24 | Karma článku: 47.20 | Přečteno: 11947 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Mercedes podporovatel terorismu?

Utajený turecký dokument se v minulých dnech dostal do rukou jedněch nejvýznamnějších novin Německa die Zeit! V tajném dokumentu je uveden seznam firem, co údajně podle Turecka podporují terorismus

25.7.2017 v 11:09 | Karma článku: 9.38 | Přečteno: 236 | Diskuse

Karel Trčálek

Obžaloba Státu Izrael

Nejsou nakonec hlavními obětmi Státu Izrael především sami Židé? Proč si nimi Hospodin pořád tak pohrává, proč se pořád na ně hněvá?

25.7.2017 v 10:33 | Karma článku: 3.73 | Přečteno: 415 | Diskuse

Jan Hink

Strčte si svou lásku k cizincům někam, když nejste schopni tolerance k bližním

Nikoho jmenovitě touto výzvou neoslovuji, ale předpokládám, že se někdo potrefený ozve. Falešné konání dobra se liší od toho pravého v mnohém. Který druh dobra šíříte vy?

25.7.2017 v 10:17 | Karma článku: 33.96 | Přečteno: 965 | Diskuse

Josef Prouza

Kdo skutečně ovládá svět? Supertajná společnost HAT

Nikdy jste o ní neslyšeli? To je jen důkaz, že je opravdu dokonale utajena. HAT (Human Abetment Trust) si nedala za úkol nic menšího než řídit svět. Činí tak důsledně, neštítí se ani vražd, převratů, revolucí a válek.

25.7.2017 v 10:15 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 473 | Diskuse

Ivan Bednář

Izrael odstraní detektory kovů

Izraelská vláda se po zuřivých protestech Palestinců, které vyvrcholily přerušením vzájemných styků ze strany Mahmúda Abbáse, rozhodla, že od vstupů na posvátný okrsek na Chrámové hoře v Jeruzalémě, odstraní sporné detektory kovu.

25.7.2017 v 9:37 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 371 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 33.01 Průměrná čtenost 3559

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.