Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohádka o dvanácti uprchlíčkách

23. 04. 2017 17:07:52
Bylo, nebylo. V jedné zemi měli půl roku před volbami a tak se muselo hodně slibovat. Vyzrát nad hlupáky, co je chodí volit, je takový místní zvyk, proto se často kecalo, až se od hub prášilo.

Nic na tom nezměnil ani fakt, že byli součástí velké říše, do které připlouvalo denně až dva tisíce uprchlíčků, kterým původně slíbovali ráj na zemi. Jen za Velikonoce připlulo za brány vysněné říše deset tisíc uprchlíčků. Všichni chtěli šatstvo, stravu, obydlí, peníze a spokojený, nejlépe bezpracný život. Jenže v říši začínalo být těsno a s teplem očekávali ještě daleko větší příliv cizinců. Nebyli z daleké Sýrie nebo z jiné blízkovýchodní země zmítané válkou, byli to čistokrevní afričánci, většinou nevzdělaní, zaostalí, nezvyklí pracovat a prolezlí nemocemi, které po tisícovkách denně přiváželi lodě pašeráků, se kterými si říše neuměla poradit. Vypadalo to, jakoby někdo chtěl záměrně velkou říši zlikvidovat.

V té zemi uprostřed byl zatím relativní klid a protože tam bylo před volbami, tak se rozhodli nové skutečnosti, které se u břehů říše dějí, zamlčovat a zlehčovat. Dělali, jakože se nic neděje, nikomu nic nehrozí, vše je ošéfováno a v nejlepším pořádku. Dokonce se rozhodli, že budou před lidmi dělat hrdiny a vyhlásili, že přijali jen dvanáct uprchlíčků, víc jich přijímat nebudou a že raději u velkého dvora zaplatí tučnou pokutu. Jejich vysoký státní hodnostář, všemi mastmi mazaný, to patřičně lidu vysvětlil a měl proto mnoho odůvodnění. Nejedno srdce zaplesalo, když z hlásné trouby státu uslyšelo jednoznačnou zprávu o dvanácti uprchlíčkách.

Co naplat, že hordy cizinců už byly v sousedních zemích a běžně si jezdili do země uprostřed na výlety pro cigárka, drobné nákupy a na jižní straně země dokonce za místními lehkými děvami, protože měli kapsy plné peněz, za které si v zemi uprostřed koupili daleko víc než u sousedů. Leckterý našinec byl na tom hůř.

A tak plynul čas. V zemi uprostřed říše bylo po volbách. Vysocí státní hodnostáři si proházeli funkce, kanceláře, ministerstva i radnice a život šel dál. Lidé byli spokojení, příslib pěkné sociální politiky, klidu a míru zafungoval. Důchodci dostali o dvěstě korun vyšší důchody, mladé rodiny s více dětmi rodičovský příspěvěk, něco málo zbylo i pro učitele, sestřičky a jiné zaměstnance, chudší ušetřili pár stovek na daních a na další předvolební sliby se pomalu začalo zapomínat.

Zato v okolních zemích už to vřelo a praskalo ve švech. Napětí rostlo, že by se dalo krájet a lodě stále přivážely nové uprchlíčky. Do říše se stěhovala celá Afrika. Tlak ze sousedních zemí byl silný. Došlo i na zemi uprostřed.

Místní hodnostáři a lokajové naplnili všechny tábory a centra pro uprchlíčky vrchovatě, ještě nějaké navíc otevřeli. Po zemi se potloukaly hordy zbloudilých cizinců. Václavák byl plný afričánků. Zemi uprostřed zahalila černočerná tma a smutek. Bylo zakázáno zpívat, radovat se, veselit se, oslavovat tradiční svátky a zvyky. Lidé se zoufale snažili přesvědčit hodnostáře, aby konečně rázně zakročili. Divili se, jak je to možné, když kdysi dostali jasný slib o dvanácti uprchlíčkách. Nechtěli skončit jako některé sousední země, kde už cizinci starousedlíky z některých čtvrtí a měst postupně vytlačili. Nechtěli živit někoho, kdo přišel jejich zemi drancovat a ničit. Pochopili, že byli oklamáni a nápravu, že si budou muset pro tentokráte sjednat sami.

Vzali toho mazaného před tribunál a ptali se ho na slib o dvanácti uprchlíčkách. Ten všechno popřel a prohlásil, že tenkrát řekl, že nebudeme přijímat nikoho na základě povinných přídělů od velkého dvora, ale že už dávno předtím bylo na vládě země rozhodnuto, že přes šest tisíc uprchlíčků přijmeme dobrovolně. Dávno už pro přistěhovalce měli připraveno na půl miliardy korun z vybraných daní.

V tu chvíli musel rozhněvaný lid ustoupit a stáhnout se do pozadí. Po kolikáté už? Tribunál dal za pravdu mazanému hodnostářovi. Lidé byli zesměšněni. To, že dobře neposlouchali, slepě důvěřovali a věc si špatně vykládali, byla jejich chyba. Cítili se sice podvedeni, ale nedalo se s tím už vůbec nic dělat. Tentokrát zase stát s mazanými vpředu, vyzrál nad hlupáky. Vše, co hodnostář chytře zaonačil, se nakonec ukázalo jako pravda pravdoucí a v zemi počalo peklo horoucí.

Naštěstí byly v té zemi brzo předčasné volby. Lidé zmoudřeli a vyházeli všechny ty státní hodnostáře a lokaje, co si dost drahných let prohazovali funkce, kanceláře, ministerstva i radnice. Nové vlády se ujali lidé, co se starali hlavně o svoje občany a dobře spravovali svoji zem. Hordy potulných cizinců se podařilo zavčasu zpacifikovat, hranice země byly dokonale kontrolované, přistěhovalce v táborech a centrech se podařilo úsilím všech rozumných lidí, kteří jim nechtěli jen dávat úplatky, ale něco je naučit, začlenit mezi starousedlíky.

V některých okolních zemích říše, byl takový nepořádek, úpadek a kriminalita, že se místní stěhovali do klidnějších zemí i do země uprostřed. Cizinci se odmítali navrátit do zemí svého původu a volně se v tlupách poflakovali po okolí, protestovali a tvrdě i násilím vyžadovali slíbený ráj na zemi. Některá města byla vypleněna, hořela, šířily se nemoci. Samotná říše a její civilizace se naprosto rozpadla a rozdrolila na menší území a jen zhruba polovina si uchovala svoji původní historickou a kulturní podstatu dodnes.

A jak skončil mazaný hodnostář? Vypráví se, že ten se měl moc dobře až do konce svého života. Z povídaček je jenom známo, že ho někdo viděl na tržišti ve městě, co má ve znaku velblouda, prodávat celer a petržel. Asi jako přivýdělek pro hubenější léta... Nebo, že by na mazaného chytráka taky přece jenom jednou došlo?

Většinou všechny pohádky mají šťastný konec. Měla ho pohádka O dvanácti měsíčkách i ta naše O dvanácti uprchlíčkách. Musíme mít ale na paměti, že to jsou jenom pohádky a v reálném životě to může být i docela jinak. Důležité je se z nich poučit, neopakovat chyby a nevěřit pohádkám a slibům všemi mastmi mazaných a protřelých státních hodnostářů.

A protože pohádky bývají obyčejně ilustrované, je potřeba i tu naši doplnit pěkným obrázkem, kterým chtějí v zemi uprostřed lákat lidi k volbám zkušení matadoři místní politiky.

A kdo by nevěřil, může si ověřit https://www.info.cz/cesko/stop-uprchlikum-v-cesku-vzali-jsme-jich-12-vic-neprijmeme-rika-ministr-vnitra-chovanec-7980.html

Autor: Jiřina Holotová | neděle 23.4.2017 17:07 | karma článku: 43.69 | přečteno: 3643x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 36.51 | Přečteno: 1030 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pochod LGBT Pilsen Pride 2017 se v Plzni nesetkal s velkým porozuměním

Necelé dvě stovky účastníků Pilsen Pride 2017 čekala na rohu Pražské ulice a Mlýnské strouhy v Plzni asi stovka odpůrců "pochodu hrdosti" odlišně sexuálně orientovaných osob. Oba dva tábory si v klidu vyměnily své pohledy na svět.

2.9.2017 v 23:08 | Karma článku: 39.51 | Přečteno: 3279 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pro cizince byty vybudujeme, pro našince zdražíme hypotéky

Diskriminace mladé české populace začíná na Plzeňsku nabývat konkrétních obrysů. Jsi místní? Žij si jak chceš, dělej kde chceš a vyžij z čeho chceš! Jsi cizinec nebo z jiného kraje? Pojď k nám pracovat a dáme ti byt zdarma!

3.8.2017 v 0:33 | Karma článku: 40.67 | Přečteno: 2646 | Diskuse

Jiřina Holotová

Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Také máte radost, jak letos rostou houby? Trochu sprchlo a velikých hřibů, poddubáků, křemenáčů a dokonce i lišek jako máku! To je radosti! Televizní stanice se předhánějí s reportážemi a houbaři se trumfují v úlovcích.

13.7.2017 v 15:05 | Karma článku: 26.47 | Přečteno: 2240 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Kurdexit

Dvaja imperialistický diplomati François-George Picot a Mark Sykes začali už od roku 1915, teda rok potom, ako začala I. svetová vojna spolupracovať na povojnovom pláne na pomoc k smrti "chorého muža na Bospore".

20.9.2017 v 7:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Pavel Ďuran

Práci pro Romy

Pan Vlk si tady před časem povzdechl nad příhodou malého cikánského kluka, který sedí osamocen ve školní lavici.

20.9.2017 v 6:32 | Karma článku: 14.22 | Přečteno: 251 | Diskuse

Jan Dvořák

Zvýšení penzí, záruka volebního úspěchu

Ministryně Marksová nespoléhá na služby externích agentur a klíčové průzkumy provádí úřad vlastními silami. Někdy tak činí v utajení i samotná ministryně. Tak tomu bylo i dnes.

19.9.2017 v 22:56 | Karma článku: 10.95 | Přečteno: 304 | Diskuse

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 7.08 | Přečteno: 521 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 5.57 | Přečteno: 228 | Diskuse
Počet článků 94 Celková karma 35.74 Průměrná čtenost 3528

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.