Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krnáčová a Feri, štafle, kbelík, vápno a nástup!

29. 04. 2017 22:25:03
Nehorázný vandalský útok na pravoslavný kostel na Olšanských hřbitovech je nejen výtržnictvím a poškozováním cizího majetku, ale jasným podněcováním nenávisti, projevem extrémismu a útokem na křesťanskou víru.

Pamatujete si ještě, jak se političtí a hatefree aktivisté mohli přetrhnout, když byla posprejována neonacistickými graffiti a nápisy "Smrt HateFree" kavárna Café V Lese a několik dalších provozoven v centru Prahy? Je to skoro na den rok, kdy následně proběhlo veřejné umývání posprejovaných výloh a z akce se udělal sluníčkový happening a šílená aféra. Zdi ředidlem drbali, nutno podotknout jen před objektivy fotoaparátů, pražská primátorka Krnáčová, senátorka Cabrnochová i teplický radní Feri. Ten celou akci i doprovázel hrou na piáno. Zviditelňování se na akci proti nenávisti a extrémismu využila nejen tato trojice jinak nesourodých politiků, ale padala velice silná prohlášení napříč politickým spektrem.

Feri: "Díky neonacistům se zde sešli politici ze stran, které jinak moc nespolupracují. Je vidět, že při podobných útocích jde politické přesvědčení stranou."

Krnáčová: "Je nepřípustné, aby extremisté takto útočili na jakéhokoliv občana nebo skupinu lidí v Česku." "Prostě to umyjeme."

Sobotka: "Nikdo by neměl být zastrašován jen proto, že má na něco odlišný názor. Takže jakékoliv násilí, včetně toho, že se lidé zastrašují tím, že se pomalovávají budovy apod., tak to je něco, co je naprosto nepřijatelné. Je potřeba to jednoznačně odmítnout."

Následně byla dne 26. 4. 2016 svolána i demonstrace s názvem "Praha se nebojí". S proslovem na demonstraci vystoupila ředitelka pardubického rodičovského centra Kašpárek (jedna z obětí útoků) Olga Pavlů, Adam Podolka z HateFree Culture nebo zástupkyně iniciativy Hlavák, jež poskytuje dobrovolnou pomoc uprchlíkům. Cílem akce bylo podpořit napadené podniky a ohradit se proti sílícím projevům nenávisti v české společnosti.

Během dvou dnů, protože k posprejování tehdy došlo z 24. na 25. dubna, vzniklo tedy několik spontánních akcí jasně vyjadřujících odpor k takovým projevům nenávisti a byli náležitě i politicky odsouzeny.

A dnes? Je 29. 4. 2017 a stalo se v pravoslavném kostele na Olšanských hřbitovech v Praze před dvěma dny, reakce politiků dosud nijaké žádné.

Jaký je rozdíl mezi zastrašováním nápisy Smrt Hatefree a Alláhu Akbar, smrt je blízko? Já myslím, že velký. V jednom případě je vyhrožováno malé skupině obyvatel, ve druhém celým národům a evropské křesťanské civilizaci. V jednom případě nějaký nový Hitler, ani neonacismus v pravém slova smyslu momentálně nikde neřádí, ve druhém je islamismus a terorismus ve jménu Alláha přítomen v Evropě na každém kroku, přesto našim politikům nestojí za to se něčím takovým zabývat a vůbec se k tomu vyjadřovat.

Tehdy se paní Krnáčová nechala i slyšet, že jako pražská primátorka udělá maximum proto, aby Praha i nadále byla místem bezpečným pro všechny. Pro pravoslavné křesťany, naše spoluobčany a Slovany, to asi ale neplatí!

Pro samý hon na pravicové extrémisty a neonacisty, si zřejmě nikdo z politiků neměl čas všimnout incidentu na Olšanech. Nikdo z nich neměl čas přijít dnes mezi farníky, kteří se sešli na Olšanech a alespoň jim říci, že viník bude dopaden a řádně potrestán.

Ano, ono dělat velká gesta se moc nevyplácí. Ani tehdy, ani dnes se evidentně nejedná o nějaký vážně míněný útok a ohrožení životů občanů, jen se z toho tehdy muselo udělat velké divadlo. Pětice mladíků už je obviněna a obviněn bude jistě i pachatel nebo pachatelé z Olšanského hřbitova. Všechny indície směřují k člověku, který přestoupil na muslimskou víru. Má to být jistý podivín, který rozhodně nebude členem ISIS, stejně, jako ta hloupá pokladní z Kauflandu není členkou Ku-Klux-Klanu, nebo kluci, co červeným sprejem udělali fleky na pár provozovnách HateFreeZone, jistě neorganizovali opravdové krvavé orgie.

Je potřeba ale jasně definovat z čeho tohle napětí ve společnosti pramení a neprotežovat pouze jednu názorovou část lidí a druhou ostarkizovat.

Společným jmenovatelem největších názorových rozporů v naší společnosti je jednoznačně migrace, islám a islamizace Evropy!

Naivní politici jako Krnáčová, Feri a spol., kteří dosud nepochopili situaci, pošahaní sluníčkáři a všichni zanícení HateFree přívrženci, by si měli uvědomit, že to budou právě oni a veškeré menšinové skupiny obyvatelstva, kdo bude v islámské společnosti, pokud u nás převáží a zakoření, nejvíce diskriminován. Žádné vyviňování a obhajoba islámu ničemu neprospívá a nemá smysl! Islám a současná geopolitická situace ve světě dělá z lidí fanatiky. Jsme v oficiální náboženské válce mezi vírou křesťanskou a muslimskou! A to je potřeba jasně definovat a nechodit stále okolo horké kaše!

Autor: Jiřina Holotová | sobota 29.4.2017 22:25 | karma článku: 45.75 | přečteno: 4746x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 1044 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pochod LGBT Pilsen Pride 2017 se v Plzni nesetkal s velkým porozuměním

Necelé dvě stovky účastníků Pilsen Pride 2017 čekala na rohu Pražské ulice a Mlýnské strouhy v Plzni asi stovka odpůrců "pochodu hrdosti" odlišně sexuálně orientovaných osob. Oba dva tábory si v klidu vyměnily své pohledy na svět.

2.9.2017 v 23:08 | Karma článku: 39.51 | Přečteno: 3279 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pro cizince byty vybudujeme, pro našince zdražíme hypotéky

Diskriminace mladé české populace začíná na Plzeňsku nabývat konkrétních obrysů. Jsi místní? Žij si jak chceš, dělej kde chceš a vyžij z čeho chceš! Jsi cizinec nebo z jiného kraje? Pojď k nám pracovat a dáme ti byt zdarma!

3.8.2017 v 0:33 | Karma článku: 40.67 | Přečteno: 2646 | Diskuse

Jiřina Holotová

Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Také máte radost, jak letos rostou houby? Trochu sprchlo a velikých hřibů, poddubáků, křemenáčů a dokonce i lišek jako máku! To je radosti! Televizní stanice se předhánějí s reportážemi a houbaři se trumfují v úlovcích.

13.7.2017 v 15:05 | Karma článku: 26.47 | Přečteno: 2240 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Kurdexit

Dvaja imperialistický diplomati François-George Picot a Mark Sykes začali už od roku 1915, teda rok potom, ako začala I. svetová vojna spolupracovať na povojnovom pláne na pomoc k smrti "chorého muža na Bospore".

20.9.2017 v 7:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Pavel Ďuran

Práci pro Romy

Pan Vlk si tady před časem povzdechl nad příhodou malého cikánského kluka, který sedí osamocen ve školní lavici.

20.9.2017 v 6:32 | Karma článku: 16.01 | Přečteno: 337 | Diskuse

Jan Dvořák

Zvýšení penzí, záruka volebního úspěchu

Ministryně Marksová nespoléhá na služby externích agentur a klíčové průzkumy provádí úřad vlastními silami. Někdy tak činí v utajení i samotná ministryně. Tak tomu bylo i dnes.

19.9.2017 v 22:56 | Karma článku: 10.95 | Přečteno: 336 | Diskuse

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 7.08 | Přečteno: 547 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 5.57 | Přečteno: 230 | Diskuse
Počet článků 94 Celková karma 35.74 Průměrná čtenost 3528

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.