Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krnáčová a Feri, štafle, kbelík, vápno a nástup!

29. 04. 2017 22:25:03
Nehorázný vandalský útok na pravoslavný kostel na Olšanských hřbitovech je nejen výtržnictvím a poškozováním cizího majetku, ale jasným podněcováním nenávisti, projevem extrémismu a útokem na křesťanskou víru.

Pamatujete si ještě, jak se političtí a hatefree aktivisté mohli přetrhnout, když byla posprejována neonacistickými graffiti a nápisy "Smrt HateFree" kavárna Café V Lese a několik dalších provozoven v centru Prahy? Je to skoro na den rok, kdy následně proběhlo veřejné umývání posprejovaných výloh a z akce se udělal sluníčkový happening a šílená aféra. Zdi ředidlem drbali, nutno podotknout jen před objektivy fotoaparátů, pražská primátorka Krnáčová, senátorka Cabrnochová i teplický radní Feri. Ten celou akci i doprovázel hrou na piáno. Zviditelňování se na akci proti nenávisti a extrémismu využila nejen tato trojice jinak nesourodých politiků, ale padala velice silná prohlášení napříč politickým spektrem.

Feri: "Díky neonacistům se zde sešli politici ze stran, které jinak moc nespolupracují. Je vidět, že při podobných útocích jde politické přesvědčení stranou."

Krnáčová: "Je nepřípustné, aby extremisté takto útočili na jakéhokoliv občana nebo skupinu lidí v Česku." "Prostě to umyjeme."

Sobotka: "Nikdo by neměl být zastrašován jen proto, že má na něco odlišný názor. Takže jakékoliv násilí, včetně toho, že se lidé zastrašují tím, že se pomalovávají budovy apod., tak to je něco, co je naprosto nepřijatelné. Je potřeba to jednoznačně odmítnout."

Následně byla dne 26. 4. 2016 svolána i demonstrace s názvem "Praha se nebojí". S proslovem na demonstraci vystoupila ředitelka pardubického rodičovského centra Kašpárek (jedna z obětí útoků) Olga Pavlů, Adam Podolka z HateFree Culture nebo zástupkyně iniciativy Hlavák, jež poskytuje dobrovolnou pomoc uprchlíkům. Cílem akce bylo podpořit napadené podniky a ohradit se proti sílícím projevům nenávisti v české společnosti.

Během dvou dnů, protože k posprejování tehdy došlo z 24. na 25. dubna, vzniklo tedy několik spontánních akcí jasně vyjadřujících odpor k takovým projevům nenávisti a byli náležitě i politicky odsouzeny.

A dnes? Je 29. 4. 2017 a stalo se v pravoslavném kostele na Olšanských hřbitovech v Praze před dvěma dny, reakce politiků dosud nijaké žádné.

Jaký je rozdíl mezi zastrašováním nápisy Smrt Hatefree a Alláhu Akbar, smrt je blízko? Já myslím, že velký. V jednom případě je vyhrožováno malé skupině obyvatel, ve druhém celým národům a evropské křesťanské civilizaci. V jednom případě nějaký nový Hitler, ani neonacismus v pravém slova smyslu momentálně nikde neřádí, ve druhém je islamismus a terorismus ve jménu Alláha přítomen v Evropě na každém kroku, přesto našim politikům nestojí za to se něčím takovým zabývat a vůbec se k tomu vyjadřovat.

Tehdy se paní Krnáčová nechala i slyšet, že jako pražská primátorka udělá maximum proto, aby Praha i nadále byla místem bezpečným pro všechny. Pro pravoslavné křesťany, naše spoluobčany a Slovany, to asi ale neplatí!

Pro samý hon na pravicové extrémisty a neonacisty, si zřejmě nikdo z politiků neměl čas všimnout incidentu na Olšanech. Nikdo z nich neměl čas přijít dnes mezi farníky, kteří se sešli na Olšanech a alespoň jim říci, že viník bude dopaden a řádně potrestán.

Ano, ono dělat velká gesta se moc nevyplácí. Ani tehdy, ani dnes se evidentně nejedná o nějaký vážně míněný útok a ohrožení životů občanů, jen se z toho tehdy muselo udělat velké divadlo. Pětice mladíků už je obviněna a obviněn bude jistě i pachatel nebo pachatelé z Olšanského hřbitova. Všechny indície směřují k člověku, který přestoupil na muslimskou víru. Má to být jistý podivín, který rozhodně nebude členem ISIS, stejně, jako ta hloupá pokladní z Kauflandu není členkou Ku-Klux-Klanu, nebo kluci, co červeným sprejem udělali fleky na pár provozovnách HateFreeZone, jistě neorganizovali opravdové krvavé orgie.

Je potřeba ale jasně definovat z čeho tohle napětí ve společnosti pramení a neprotežovat pouze jednu názorovou část lidí a druhou ostarkizovat.

Společným jmenovatelem největších názorových rozporů v naší společnosti je jednoznačně migrace, islám a islamizace Evropy!

Naivní politici jako Krnáčová, Feri a spol., kteří dosud nepochopili situaci, pošahaní sluníčkáři a všichni zanícení HateFree přívrženci, by si měli uvědomit, že to budou právě oni a veškeré menšinové skupiny obyvatelstva, kdo bude v islámské společnosti, pokud u nás převáží a zakoření, nejvíce diskriminován. Žádné vyviňování a obhajoba islámu ničemu neprospívá a nemá smysl! Islám a současná geopolitická situace ve světě dělá z lidí fanatiky. Jsme v oficiální náboženské válce mezi vírou křesťanskou a muslimskou! A to je potřeba jasně definovat a nechodit stále okolo horké kaše!

Autor: Jiřina Holotová | sobota 29.4.2017 22:25 | karma článku: 45.73 | přečteno: 4734x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Také máte radost, jak letos rostou houby? Trochu sprchlo a velikých hřibů, poddubáků, křemenáčů a dokonce i lišek jako máku! To je radosti! Televizní stanice se předhánějí s reportážemi a houbaři se trumfují v úlovcích.

13.7.2017 v 15:05 | Karma článku: 25.45 | Přečteno: 2090 | Diskuse

Jiřina Holotová

Svoboda se nedá koupit, pane Juncker!

Tak ho tady máme! Jean-Claude Juncker nás poctí svojí návštěvou a podle něj, chudým Čechům, přiveze příslibem 590 miliard korun, které nám hodlá poskytnout do roku 2020. To je ale hodný strýček, copak za to asi bude chtít?

7.6.2017 v 23:03 | Karma článku: 41.50 | Přečteno: 1838 | Diskuse

Jiřina Holotová

Do naší hospůdky vedou jen tři schůdky aneb Norimberské trychtýře

Pan domácí navrhl v Hospodě nekuřácký den a pochvaloval si krásný zdravý vzduch. Hospodský Jarda se s rukama v kapsách zamyslel: "A že tu nejsou lidi, to Vám nevadí?" "Proč by mi to mělo vadit?" křenil se domácí. "Mě to vadí..."

31.5.2017 v 20:01 | Karma článku: 32.08 | Přečteno: 1106 | Diskuse

Jiřina Holotová

Chystáte se demonstrovat proti Babišovi a Zemanovi?

Pak byste měli vědět, co tím také podporujete. Proč? Proto! Protože je potřeba se podívat, když se za něco bojuje, také na to, kdo tyhle akce organizuje, komu jsou ku prospěchu a v co se postupně mění.

15.5.2017 v 15:24 | Karma článku: 47.20 | Přečteno: 11947 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Mercedes podporovatel terorismu?

Utajený turecký dokument se v minulých dnech dostal do rukou jedněch nejvýznamnějších novin Německa die Zeit! V tajném dokumentu je uveden seznam firem, co údajně podle Turecka podporují terorismus

25.7.2017 v 11:09 | Karma článku: 9.04 | Přečteno: 236 | Diskuse

Karel Trčálek

Obžaloba Státu Izrael

Nejsou nakonec hlavními obětmi Státu Izrael především sami Židé? Proč si nimi Hospodin pořád tak pohrává, proč se pořád na ně hněvá?

25.7.2017 v 10:33 | Karma článku: 3.73 | Přečteno: 415 | Diskuse

Jan Hink

Strčte si svou lásku k cizincům někam, když nejste schopni tolerance k bližním

Nikoho jmenovitě touto výzvou neoslovuji, ale předpokládám, že se někdo potrefený ozve. Falešné konání dobra se liší od toho pravého v mnohém. Který druh dobra šíříte vy?

25.7.2017 v 10:17 | Karma článku: 33.69 | Přečteno: 965 | Diskuse

Josef Prouza

Kdo skutečně ovládá svět? Supertajná společnost HAT

Nikdy jste o ní neslyšeli? To je jen důkaz, že je opravdu dokonale utajena. HAT (Human Abetment Trust) si nedala za úkol nic menšího než řídit svět. Činí tak důsledně, neštítí se ani vražd, převratů, revolucí a válek.

25.7.2017 v 10:15 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 473 | Diskuse

Ivan Bednář

Izrael odstraní detektory kovů

Izraelská vláda se po zuřivých protestech Palestinců, které vyvrcholily přerušením vzájemných styků ze strany Mahmúda Abbáse, rozhodla, že od vstupů na posvátný okrsek na Chrámové hoře v Jeruzalémě, odstraní sporné detektory kovu.

25.7.2017 v 9:37 | Karma článku: 16.28 | Přečteno: 371 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 33.01 Průměrná čtenost 3559

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.