Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svoboda se nedá koupit, pane Juncker!

7. 06. 2017 23:03:13
Tak ho tady máme! Jean-Claude Juncker nás poctí svojí návštěvou a podle něj, chudým Čechům, přiveze příslibem 590 miliard korun, které nám hodlá poskytnout do roku 2020. To je ale hodný strýček, copak za to asi bude chtít?

Předseda vlády Sobotka se tetelí blahem a s ním skoro celá socdem a Strakovka. Tetelí se všichni eurohujeři napojení na evropské finanční cecky, také naše alma mater, Univerzita Karlova, kde chtějí ctěnému předsedovi Evropské komise udělit doktorát honoris causa bez ohledu na to, že tento titul je určen osobnostem, které se zasloužily o rozvoj vědy, kultury, či jinak o prospěch lidstva. Patrně už čestný doktorát Junckerovi předávají dopředu za zásluhy o pro prospěch určitého lidstva, a to sebe samotného. Studenti budou jistě vzorně tleskat a naši novináři si vybijí blesky.

O 590 miliard, které jsou prý určené na rozvoj chudého Moravskoslezského kraje (ó, jaký ten člověk má přehled a soucit), bude nejspíš velká pranice. No, o celých 590 miliard jistě ne, protože pokud premiér Sobotka a další levicoví experti, budou trvat na zavedení eura a naslibují teď Junckerovi hory doly, včetně "dobrovolného" nikoli kvótovaného přísunu migrantů (to dá rozum, je před volbami), loajalitu, oddanost a poslušnost Evropské unii, budou muset po čase minimálně 350 miliard vysolit nazpátek. Když totiž euro přijmeme musíme tuto částku odvést obratem podle smlouvy o ESM (evropském stabilizačním mechanismu), bez řečí cálovat jak se komu zamane a podílet se na záchraně evropské dluhové krize, jinak se vystavujeme žaloby bez zastání. Mezivládní, nikým nevolená a imunní organizace ESM bude totiž držet rozpočty v hrsti a tím přestanou národní státy o svých penězích rozhodovat, tím skončí svrchovanost a začne opravdové nevolnictví. Chceme podstoupit takovou cenu?

Ten lucemburský vejlupek to dobře ví a má to dokonale zmáknuté. Na vějičku 590 miliard mu může sednout jen blázen nebo kolaborant, kterému je jedno, jak to s námi dál dopadne. A že jich tady ve vládě, v partajích, na úřadech, na akademických půdách, v neziskovkách a v nadnárodních finančních i jiných institucích, máme. Viďte, Sobotko! Tak se hlavně zítra a pozítří, tedy 8. a 9. června 2017 nepřetrhněte a hlavně se před panem komisařem Junckerem a jeho ušmudlanými falešnými penězi, které vzápětí půjdou zpátky (podle vašich plánů, když Vám to tedy ještě u voleb náhodou vyjde), nepodělejte!

Naštěstí je u nás už dost rozumných lidí, co ví, že peníze nejsou všechno a vždycky je něco za něco! My Vaše miliardy nechceme a snad nás s tímto názorem bude přibývat! Nám je bližší demokracie a svrchovanost. Spousta věcí se nedá koupit, to si dobře pamatujte, včetně svobody!

Doplnění po publikaci: Rektor Karlovy univerzity Junckerovi nakonec předal pouze zlatou pamětní medaili za zásluhy o evropskou integraci a porozumění mezi národy Evropy a od čestného doktorátu zřejmě pod vlivem veřejného tlaku ustoupil. Vznikla petice, nesouhlasné články a reakce na internetu i dopisy přímo univerzitě. Lidi, má to smysl!

https://www.petice24.com/rektorovi_uk_jean-claude_juncker_si_nezasloui_estny_doktorat

Zajímavé krátké video o ESM https://www.youtube.com/watch?v=EItMh48LUE4

Související odkaz http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/473995/pro-chude-cechy-posleme-miliardy-sef-eu-juncker-zuri-kvuli-nizkym-platum.html

Autor: Jiřina Holotová | středa 7.6.2017 23:03 | karma článku: 41.42 | přečteno: 1781x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Do naší hospůdky vedou jen tři schůdky aneb Norimberské trychtýře

Pan domácí navrhl v Hospodě nekuřácký den a pochvaloval si krásný zdravý vzduch. Hospodský Jarda se s rukama v kapsách zamyslel: "A že tu nejsou lidi, to Vám nevadí?" "Proč by mi to mělo vadit?" křenil se domácí. "Mě to vadí..."

31.5.2017 v 20:01 | Karma článku: 32.00 | Přečteno: 1074 | Diskuse

Jiřina Holotová

Chystáte se demonstrovat proti Babišovi a Zemanovi?

Pak byste měli vědět, co tím také podporujete. Proč? Proto! Protože je potřeba se podívat, když se za něco bojuje, také na to, kdo tyhle akce organizuje, komu jsou ku prospěchu a v co se postupně mění.

15.5.2017 v 15:24 | Karma článku: 47.19 | Přečteno: 11890 | Diskuse

Jiřina Holotová

Ceremonie na Hradě byla protokolárně dodržena, ostuda to je, ale Sobotkova

Dokážete si představit, že jeden den oznámíte zaměstnavateli, že přinesete výpověď a druhý den ráno vzkážete po sekretářce, že si o tom jdete jen popovídat? Každý zaměstnavatel by s Vámi s největší pravděpodobností vyrazil dveře!

4.5.2017 v 22:55 | Karma článku: 48.25 | Přečteno: 18196 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Zeman a Sobotka – kdo z nich je vícekrát člověkem?

Pokud zvolíme pro posuzování tradiční kritérium, tedy lingvistický lakmusový papírek, že kolik kdo zná jazyků, tolikrát je člověkem, mohl by Sobotka Zemana předstihnout.

23.6.2017 v 17:15 | Karma článku: 11.36 | Přečteno: 262 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Kterak Jirka dvakráte do jedné řeky vstoupiti chce....

Útěk z živého vysílání je poměrně nezvyklý způsob ukončení diskusního pořadu. Po MUDr. Rathovi to teď provedl bývalý předseda ČSSD.

23.6.2017 v 17:07 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 269 | Diskuse

Vít Šlechta

Jak dopadnou volby? Špatně.

Časopis EKONOM nastínil čtyři scénáře povolebních koalic v parlamentu a žádná nepřináší naději na důstojnou a stabilní vládu. Navzdory se nám všem nadále povede „dobře“. Jediní, kdo z toho budou mít těžkou hlavu, jsou politici.

23.6.2017 v 16:49 | Karma článku: 12.77 | Přečteno: 441 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Na okraj jedné faty morgány

Nejvyšší duchovní představitel íránského režimu pronesl ve čtvrtek 22/6 větu, která patří do kategorie přání otcem myšlenky. Alí Chameneí pravil: Není pochyb o tom, že budeme svědky zániku sionistické entity.

23.6.2017 v 16:01 | Karma článku: 12.40 | Přečteno: 168 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Náš pan prezident nemá dno…

... slušnosti. A nebo narazil na dno duševního zdraví, odkud se propadl do fáze duševního „nezdraví“...? Často opravdu doslova trnu, co zase kde řekne, koho, jak a čím opět urazí...

23.6.2017 v 15:38 | Karma článku: 33.73 | Přečteno: 1488 | Diskuse
Počet článků 93 Celková karma 43.03 Průměrná čtenost 3491

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.