Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svoboda se nedá koupit, pane Juncker!

7. 06. 2017 23:03:13
Tak ho tady máme! Jean-Claude Juncker nás poctí svojí návštěvou a podle něj, chudým Čechům, přiveze příslibem 590 miliard korun, které nám hodlá poskytnout do roku 2020. To je ale hodný strýček, copak za to asi bude chtít?

Předseda vlády Sobotka se tetelí blahem a s ním skoro celá socdem a Strakovka. Tetelí se všichni eurohujeři napojení na evropské finanční cecky, také naše alma mater, Univerzita Karlova, kde chtějí ctěnému předsedovi Evropské komise udělit doktorát honoris causa bez ohledu na to, že tento titul je určen osobnostem, které se zasloužily o rozvoj vědy, kultury, či jinak o prospěch lidstva. Patrně už čestný doktorát Junckerovi předávají dopředu za zásluhy o pro prospěch určitého lidstva, a to sebe samotného. Studenti budou jistě vzorně tleskat a naši novináři si vybijí blesky.

O 590 miliard, které jsou prý určené na rozvoj chudého Moravskoslezského kraje (ó, jaký ten člověk má přehled a soucit), bude nejspíš velká pranice. No, o celých 590 miliard jistě ne, protože pokud premiér Sobotka a další levicoví experti, budou trvat na zavedení eura a naslibují teď Junckerovi hory doly, včetně "dobrovolného" nikoli kvótovaného přísunu migrantů (to dá rozum, je před volbami), loajalitu, oddanost a poslušnost Evropské unii, budou muset po čase minimálně 350 miliard vysolit nazpátek. Když totiž euro přijmeme musíme tuto částku odvést obratem podle smlouvy o ESM (evropském stabilizačním mechanismu), bez řečí cálovat jak se komu zamane a podílet se na záchraně evropské dluhové krize, jinak se vystavujeme žaloby bez zastání. Mezivládní, nikým nevolená a imunní organizace ESM bude totiž držet rozpočty v hrsti a tím přestanou národní státy o svých penězích rozhodovat, tím skončí svrchovanost a začne opravdové nevolnictví. Chceme podstoupit takovou cenu?

Ten lucemburský vejlupek to dobře ví a má to dokonale zmáknuté. Na vějičku 590 miliard mu může sednout jen blázen nebo kolaborant, kterému je jedno, jak to s námi dál dopadne. A že jich tady ve vládě, v partajích, na úřadech, na akademických půdách, v neziskovkách a v nadnárodních finančních i jiných institucích, máme. Viďte, Sobotko! Tak se hlavně zítra a pozítří, tedy 8. a 9. června 2017 nepřetrhněte a hlavně se před panem komisařem Junckerem a jeho ušmudlanými falešnými penězi, které vzápětí půjdou zpátky (podle vašich plánů, když Vám to tedy ještě u voleb náhodou vyjde), nepodělejte!

Naštěstí je u nás už dost rozumných lidí, co ví, že peníze nejsou všechno a vždycky je něco za něco! My Vaše miliardy nechceme a snad nás s tímto názorem bude přibývat! Nám je bližší demokracie a svrchovanost. Spousta věcí se nedá koupit, to si dobře pamatujte, včetně svobody!

Doplnění po publikaci: Rektor Karlovy univerzity Junckerovi nakonec předal pouze zlatou pamětní medaili za zásluhy o evropskou integraci a porozumění mezi národy Evropy a od čestného doktorátu zřejmě pod vlivem veřejného tlaku ustoupil. Vznikla petice, nesouhlasné články a reakce na internetu i dopisy přímo univerzitě. Lidi, má to smysl!

https://www.petice24.com/rektorovi_uk_jean-claude_juncker_si_nezasloui_estny_doktorat

Zajímavé krátké video o ESM https://www.youtube.com/watch?v=EItMh48LUE4

Související odkaz http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/473995/pro-chude-cechy-posleme-miliardy-sef-eu-juncker-zuri-kvuli-nizkym-platum.html

Autor: Jiřina Holotová | středa 7.6.2017 23:03 | karma článku: 41.75 | přečteno: 1876x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Pro cizince byty vybudujeme, pro našince zdražíme hypotéky

Diskriminace mladé české populace začíná na Plzeňsku nabývat konkrétních obrysů. Jsi místní? Žij si jak chceš, dělej kde chceš a vyžij z čeho chceš! Jsi cizinec nebo z jiného kraje? Pojď k nám pracovat a dáme ti byt zdarma!

3.8.2017 v 0:33 | Karma článku: 40.15 | Přečteno: 2529 | Diskuse

Jiřina Holotová

Rostou! Jako tenkrát po Černobylu! Lednová radiace nad Evropou nese své plody!

Také máte radost, jak letos rostou houby? Trochu sprchlo a velikých hřibů, poddubáků, křemenáčů a dokonce i lišek jako máku! To je radosti! Televizní stanice se předhánějí s reportážemi a houbaři se trumfují v úlovcích.

13.7.2017 v 15:05 | Karma článku: 26.10 | Přečteno: 2182 | Diskuse

Jiřina Holotová

Do naší hospůdky vedou jen tři schůdky aneb Norimberské trychtýře

Pan domácí navrhl v Hospodě nekuřácký den a pochvaloval si krásný zdravý vzduch. Hospodský Jarda se s rukama v kapsách zamyslel: "A že tu nejsou lidi, to Vám nevadí?" "Proč by mi to mělo vadit?" křenil se domácí. "Mě to vadí..."

31.5.2017 v 20:01 | Karma článku: 32.76 | Přečteno: 1212 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Kolář

Volby v několika číslech

V České republice je zhruba 8 425 000 lidí, jenž mají volební právo pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

22.8.2017 v 13:43 | Karma článku: 13.62 | Přečteno: 440 | Diskuse

Aleš Merta

Čeští piráti na vlnách liberalismu

Minulý týden vypluli čeští Piráti, tedy spíše vyjeli, ke zteči hradeb poslanecké sněmovny. Předvolební průzkumy jim dávají solidní šance, ale čeká je těžká konkurence, protože ve vodách ve kterých loví své voliče, je rybářů již ..

22.8.2017 v 13:23 | Karma článku: 8.16 | Přečteno: 443 | Diskuse

Ivan Bednář

Nedůvěryhodný Janda cenzorem?

Začínáme být posedlí sestavováním seznamů. Jakoby se vracely staré časy totalitního režimu, který měl seznamy skoro na všechno. StB mělo seznam nepohodlných lidí, Mototechna pořadník na příděl aut, OPBH na příděl bytů.

22.8.2017 v 11:52 | Karma článku: 34.32 | Přečteno: 960 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Zbraně EU sojuzu v boji s terorismem: proklamace na Twitteru, koncerty, světelné show

Vzhledem k tomu, že soudruzi z EU neví, kam dříve kondolovat (do Španělska, Francie, Německa či Finska) dovolil jsem si pro ně shrnout jejich hlavní zbraně v boji s islámským terorismem. Aby to měli po kupě a nešlápli třeba vedle.

22.8.2017 v 11:06 | Karma článku: 38.54 | Přečteno: 1142 | Diskuse

Jaroslava Janderová

Návrat do minulosti aneb kvalitu umění v Praze bude posuzovat komise

Z mediálního vyjádření primátorky Adriany Krnáčové ke kultuře jsem získala obdivuhodnou informaci. Poněkud mne vyděsila.

22.8.2017 v 10:30 | Karma článku: 24.11 | Přečteno: 739 | Diskuse
Počet článků 92 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3553

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.