Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stop operacím Sorose v Česku, volejme SoS!

25. 01. 2017 19:29:29
Americký volič prezidenta Donalda Trumpa, Samuel Fleischmann, nedávno otevřeně řekl v ČT, že demonstrace proti Trumpovi platí miliardář Soros a organizují ho jím placení lídři.

Překvapený moderátor Tomáš Drahoňovský nestačil ani nic namítnout, protože odpovědi Američana byly naprosto přesvědčivé a autentické. Stalo se tak v přímém přenosu den po inauguraci při protestech proti DJT. Rázem bylo venku to, o čem u nás už dlouho sice víme, ale nikdy z oficiálních zdrojů doposud nemělo ve veřejném prostoru zaznít a nemělo ani šanci zaznít.

Stalo se tak i díky tomu, že si České televize konečně všimla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, podle níž se provozovatel dopustil vícero porušení povinnosti ustanovení § 31 odstavce zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, podle něhož neposkytovala objektivní a vyvážené informace při vysílání "Americké volební noci". Takový zvrat hned při dalším komentovaném zpravodajství z aktuálních událostí v USA určitě ČT nečekala. Na rozvolnění názorů a nevnucování té jediné správné pravdy, čeká ale hodně lidí.

Teď, když už není destruktivní počínání George Sorose pod pláštíkem liberálního humanismu tabuizovanou záležitostí ve světě ani u nás, je na čase posunout se dál.

Sorosovi nadace a neziskovky, které od roku 1979 působí už ve více než 100 zemích světa, získávají čím dál tím větší vliv na politické i společenské dění, což mnohdy, jak už z dřívějších zkušeností a historie víme, destabilizuje zásadně poměry v různých zemích světa. Společná vize Evropy a globální moci se tak Sorosovi vymyká z rukou, obzvláště v poslední době, kdy se prostřednictvím své organizace Open Society Foundatioons, zaplacených novinářů a politiků ve službách původně charitativních organizací, vysloveně snaží o řízení dějin Evropy i Ameriky směrem, který se jejich občanům přestává líbit. Především poslední vměšování se do politických záležitostí USA a evropských států je již na hraně únosnosti.

Vzpomeňme konkrétně u nás na červené karty, na Staromák, na protest proti zvolení Trumpa. Všechny tyto akce jsou důmyslně připravovány a jejich lídři štědře motivováni ve jménu demokracie a lidských práv po Sorosovsku, podle jeho vizí, potřeb a not! Žádnou novinkou není ani to, že se vše děje i na úkor nás, daňových poplatníků. Nadace Open Society Fund Praha dostala od našeho státu za rok 2015 státní dotace ve výši 111 miliónů korun. Mnoho miliónů bylo dáno dalším neziskovkám, které spolupracují s OSF, například Člověk v tísni 133 miliónů atd. Celkem vloni odteklo z českého státního rozpočtu do neziskovek 11,5 mld. Kč, jak shrnuje ve svém posledním článku ekonomka Šichtařová.

Takovému počínání se začíná bránit samotná Amerika, která má díky uniklým dokumentům z OSF a mailům Hillary Clintonové faktické důkazy o tom, že Soros velmi zásadně mnoho let tahá za nitky zahraniční i domácí politiky USA a o to víc důvodů k nedůvěře k některým činnostem OSF vzniklo po posledním pochodu proti Trumpovi, kdy se zjistilo, že nejméně 56 partnerů a organizátorů protestů má vazby na Sorosovu nadaci.

Sorosovi se postavilo i jeho rodné Maďarsko, které má za cíl zbavit se všech nevládních organizací, jež financuje Soros. Představitelé vládní strany Fidesz mají za to, že neziskovky svou činností slouží globálnímu kapitálu, oslabují národní vlády a pracují na tom, aby se do EU dostalo co nejvíce migrantů a jejich aktivisté se nechtěně stávají součástí mezinárodní pašerácké sítě. Plán na "vymetení" Sorosových nevládek počítá i s návrhem zákona o umožnění auditu představitelů těchto organizací.

Další zemí, která oficiálně zahájila kroky na oslabení vlivu Sorosových neziskovek je Makedonie. V zemi vznikla nová iniciativa s názvem Stop operation Soros (SoS), jejímž hlavním úkolem bude boj proti Sorosovi a jeho neziskovkám, hlavně Open Society Foundations. Nadace OSF používá své finanční prostředky a personál k podpoře násilných protestů v Makedonii. Má monopol na sektor občanské společnosti a vytlačuje jakoukoliv jinou organizaci, která nesouhlasí se Sorosovou ideologií, říkají zakladatelé SoS. Jejich hlavním cílem je minimalizace Sorosova vlivu a vyzvali občany Makedonie, aby se k iniciativě připojili.

Stop operacím Sorose mají v celosvětovém kontextu svoji opodstatněnost a je jich zapotřebí, jelikož vliv na stabilitu a negativní vývoj událostí ve světě i proti veřejnému mínění místního obyvatelstva, je markantní. Soros a jeho skupina tzv. liberálních investorů teď kupříkladu osnuje plán na to, jak po prohraných volbách v USA vrátit promrhané peníze za předvolební kampaň do svých kapes a jak si udržet svou moc ve světě.

Je na čase zvolat SoS a posunout tuto problematiku dál vzhledem k dosavadním zkušenostem z činnosti fondu. Nikdo zde netvrdí, že všechny aktivity, které zmiňované nadace a neziskovky vykonaly a dělají, jsou špatné. Určité projekty OSF a přidružených nevládek by měly být ale prověřeny, omezeny, národními státy nepodporovány a stopnuty, a to i u nás v Česku!

Výzvou a uvolněním prostoru k tomuto potřebnému kroku, by mělo být i zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Ten se staví vůči Sorosovi více než kriticky a vytýká mu, že je součástí globální mocenské struktury, která připravuje jednotlivé země o jejich bohatství ve prospěch nadnárodních korporací a politických subjektů. Jsem přesvědčena, že toto se nelíbí mnoha obyvatelům i v ČR a velmi by stáli o omezení operací Sorose i u nás!

Zdroje:

http://osf.cz/cs/kdo-jsme/jak-hospodarime/

https://www.clovekvtisni.cz/cs/jak-hospodarime

http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=581603

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/165705-miliardar-soros-taha-za-nitky-po-celem-svete-unikle-materialy-prozrazuji-necekane-detaily/

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/180540-miliardar-soros-ma-prsty-v-masovych-pochodech-proti-trumpovi-novinarka-odhaluje-zasadni-informace/

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/174124-soros-a-jeho-skupina-bohatych-na-tajne-schuzce-hlavni-otazka-jak-si-udrzet-moc-po-nezvoleni-clintonove/

http://zpravy.instory.cz/zpravy/3992-zapadni-svet-spousti-boj-proti-magnatovi-a-jeho-neziskovkam.html

Autor: Jiřina Holotová | středa 25.1.2017 19:29 | karma článku: 44.16 | přečteno: 2863x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Velký bratr Hrebenar tě sleduje!

Když jsem přesně před čtyřmi lety začala psát svůj blog na idnes.cz, do profilu jsem si napsala úvodník, který mě měl přiblížit čtenářům. Je tam i tato věta:

10.11.2017 v 7:20 | Karma článku: 31.96 | Přečteno: 983 | Diskuse

Jiřina Holotová

Extrémista z Antify chce zrušit parlamentní stranu SPD

Výplody některých chorých mozků, které se stále nemohou smířit s úspěchem SPD v parlamentních volbách, přinášejí mnohdy kuriózní situace.O to kurióznější jsou, když je vyplodí ti, jenž sami sympatizují s extrémistickou organizací.

1.11.2017 v 13:32 | Karma článku: 42.43 | Přečteno: 3941 | Diskuse

Jiřina Holotová

Svobodní, Rozumní, Realisté a další, spojte se! Volby budou za chvíli!

Je třeba poblahopřát vítězům a respektovat výsledek voleb. Ale těch propadlých hlasů! Jak s nimi malé strany naloží příště? A může to být už za chvíli.

23.10.2017 v 0:24 | Karma článku: 25.59 | Přečteno: 1340 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pan Panevropa, jeho ODS a všichni dobří krajánci

Ivánku, jsi teď nějaký hezčí než dřív. Já se teď docela změnil. Dřív jsem myslel jen na sebe. A teď chci dělat dobré skutky. Co to máš na tváři? Jakoby ti tam zase rostla medvědí kůže. Ivan se podíval do zrcátka a oddechl si.

19.10.2017 v 20:14 | Karma článku: 26.41 | Přečteno: 878 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Jaká bude nová vláda?

Podle chování ministrů spravedlnosti dvou nejsilnějších stran a podle chování předsedů těchto stran, lze usuzovat o tom, zda se republika stane právním státem, nebo bude řízená skupinami stranických odborníků.

21.11.2017 v 3:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Tomáš Flaška

Biľak byl velký učitel

Prezident Zeman při příležitosti své návštěvy v Rusku poskytl před touto návštěvou agentuře TASS rozhovor, jak bývá při takových návštěvách zvykem. Člověk si jen musí položit otázku čí je to vlastně prezident.

21.11.2017 v 2:27 | Karma článku: 8.17 | Přečteno: 94 | Diskuse

Vítězslav Stanovský

GDPR - miniseriál - díl 1.

GDPR je nařízení z Evropské unie, které vstoupí v platnost 25. 5. 2018. Jedná se o nařízení, tedy je automaticky platné bez národních úprav pro všechny země EU a EFTA. My máme pouze povinnost být s ním v souladu...

20.11.2017 v 22:16 | Karma článku: 7.31 | Přečteno: 274 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Není Klaus jako Klaus

Ve svém komentáři k 17. listopadu se Václav Klaus ml. distancoval od dnešní podoby jeho oslav i od lidí, kteří je dnes využívají jen ke svému zviditelnění. Tehdejší události však označil za radostný moment, jaký už asi nezažije.

20.11.2017 v 15:25 | Karma článku: 20.52 | Přečteno: 695 |

Jindřich Pacovský

Znovu o "digitálním" řízení zdravotnické péče (eHealth)

Jeden z pohledů na problémovou "digitalizaci" procesů kolem zdravotnictví. Volně navazuje na setkání Evropského liberálního fóra v Praze.

20.11.2017 v 13:30 | Karma článku: 7.92 | Přečteno: 327 | Diskuse
Počet článků 100 Celková karma 31.42 Průměrná čtenost 3456

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.