Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ministerstvo zahraničí varuje: nelíbejte se a nedržte se za ruce nebo Vás zavřou!

13. 03. 2017 17:53:11
Chystáte se na dovolenou do Spojených arabských emirátů a nejste sezdaní? Dejte si pozor na projevy náklonnosti na veřejnosti nebo můžete skončit v emirátské base. Mladý milenecký pár je už kvůli nemanželskému sexu ve vazbě!

Stalo se tak v lednu letošního roku a teprve nyní tato událost vychází na povrch. Milenecký pár, Ukrajinka Irina 27 a Jihoafričan Emlyn 29, oba pracující nějaký čas v SAE, se dostal do velkých problémů. Ženě nebylo dobře, měla křeče v břiše. Vyhledala proto ošetření v Abú Dabí, kde bylo zjištěno, že je těhotná. Irina a Emlyn nemohli prokázat, že jsou manželé (pár je pouze zasnoubený), proto byli vzati do vazby za nezákonný předmanželský sex a prozatím nejsou propuštěni na svobodu.

Jihoafrické úřady i ukrajinské velvyslanectví shodně informují, že vše probíhá podle platných předpisů SAE, kde je uplatňováno islámské právo šáría, podle něho je dokonce zkoumáno, jak dlouho už byl pár před otěhotněním Iriny sexuálně aktivní, aby mohl být vynesen rozsudek. Je také možné, že zmíněné křeče v břiše u ženy znamenaly i samovolný potrat. O tom, ani o průběhu věznění, neví rodiny milenců nic. Matka Emlyna, Linda, je bezradná a říká, že se oba provinili pouze tím, že se zamilovali.

Je možné, pokud se Ukrajině či JAR nepovede diplomatické řešení, například sezdáním páru nebo umožněním opuštění SAE, že Irina dopadne tak, jako britská turistka, která se na dovolené seznámila s dvěma Brity. Ti ji znásilnili, vše si natočili i na kameru. Žena to ohlásila místní dubajské policii a na základě toho byla zavřena. Hrozil jí trest odnětí svobody, bičování i kamenování. Oba muži mohli beztrestně opustit zemi. Britka byla nakonec po dlouhém vyjednávání Britské organizace na obranu souzených, propuštěna na kauci. Dříve se dostal do výkonu trestu odnětí svobody v SAE i britský pár po té, co byl přistižen na pláži při sexu. Pár musel podepsat soudní dokument, že se vezme za manžele hned po návratu do Anglie.

Posledního případu si povšiml i deník Blesk a požádal Ministerstvo zahraničních věcí ČR o vyjádření na otázku zda se mají nesezdaní Češi bát, že budou zatčeni například, když je přistihnou při sexu, při držení za ruce, líbání a zda může nesezdaný český pár s dítětem na dovolené v Emirátech bát nějakých komplikací? Za MZV ČR odpověděla mluvčí Aneta Kovářová:

"SAE je muslimskou zemí. S ohledem na zásady islámského náboženství se doporučuje respektovat místní kulturní a náboženské tradice a vyvarovat se potenciálně urážlivých aktů. I přes relativně liberální přístup SAE k západnímu způsobu života by obecným pravidlem pro zahraniční rezidenty či turisty mělo být respektování místní kultury. Osoby nacházející se na území SAE podléhají místní legislativě, jejíž součástí je muslimské právo šaría.

Soužití nesezdaného páru (muže a ženy), resp. nemanželský sex je považován v SAE za nezákonný; zákon se v tomto ohledu vztahuje i na turisty či nesezdané páry trvale žijící v SAE. Zpravidla je tento zákon uplatňován ve vztahu k osobám trvale žijícím na území SAE, nicméně nelze vyloučit jeho uplatnění v některých, byť ojedinělých případech také vůči turistům.

Veřejné projevy náklonnosti mezi mužem a ženou se nedoporučují, tj. není akceptováno líbání a držení se za ruce na veřejnosti. Sex na veřejnosti je v SAE stejně jako v řadě dalších zemí zakázán. Za mimomanželský pohlavní styk jsou v SAE vyměřovány velmi přísné tresty, hrozí vězení, soud, vysoká pokuta a následně vyhoštění ze země. Je uplatňována presumpce viny."

Tolik mluvčí našeho Ministerstva zahraničí.

Jak je možné, že v islámském státě je předmanželský sex občanů z jiných zemí zapovězen a tady muži muslimského vyznání znásilňují a obtěžují ženy i mladistvé a ještě jsou omlouváni tím, že jsou z jiné kultury a mají jiné zvyky? Jak je možné, že v některých evropských zemích je jim umožňováno soužití s jejich nezletilými manželkami a jsou jim tolerovány i jiné manýry poplatné právu šáría?

Jsem pro jediné! Aby i v Evropě bylo uplatňováno zásadně naše evropské právo a platné zákony v souvislosti s islámskými osobami a dodržovány veškeré právní normy naší společnosti i muslimy a to bez výjimky včetně zadržení při ilegálním překročení hranic!

Zdroje:

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/couple-detained-uae-sex-outside-of-marriage-south-africa-ukraine-abu-dhabi-a7619201.html

http://www.stern.de/panorama/stern-crime/abu-dhabi--schwangere-wegen-vorehelichem-sex-festgenommen-7361788.html

http://www.stern.de/panorama/stern-crime/dubai--britin-wird-vergewaltigt---und-wird-dafuer-verhaftet-7198206.html

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/455007/tvrde-zakony-v-dovolenkovem-raji-cechu-tehotnou-zenu-zatkli-za-nemanzelsky-sex-se-snoubencem.html

Autor: Jiřina Holotová | pondělí 13.3.2017 17:53 | karma článku: 39.21 | přečteno: 2792x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Velký bratr Hrebenar tě sleduje!

Když jsem přesně před čtyřmi lety začala psát svůj blog na idnes.cz, do profilu jsem si napsala úvodník, který mě měl přiblížit čtenářům. Je tam i tato věta:

10.11.2017 v 7:20 | Karma článku: 31.96 | Přečteno: 983 | Diskuse

Jiřina Holotová

Extrémista z Antify chce zrušit parlamentní stranu SPD

Výplody některých chorých mozků, které se stále nemohou smířit s úspěchem SPD v parlamentních volbách, přinášejí mnohdy kuriózní situace.O to kurióznější jsou, když je vyplodí ti, jenž sami sympatizují s extrémistickou organizací.

1.11.2017 v 13:32 | Karma článku: 42.43 | Přečteno: 3941 | Diskuse

Jiřina Holotová

Svobodní, Rozumní, Realisté a další, spojte se! Volby budou za chvíli!

Je třeba poblahopřát vítězům a respektovat výsledek voleb. Ale těch propadlých hlasů! Jak s nimi malé strany naloží příště? A může to být už za chvíli.

23.10.2017 v 0:24 | Karma článku: 25.59 | Přečteno: 1340 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pan Panevropa, jeho ODS a všichni dobří krajánci

Ivánku, jsi teď nějaký hezčí než dřív. Já se teď docela změnil. Dřív jsem myslel jen na sebe. A teď chci dělat dobré skutky. Co to máš na tváři? Jakoby ti tam zase rostla medvědí kůže. Ivan se podíval do zrcátka a oddechl si.

19.10.2017 v 20:14 | Karma článku: 26.41 | Přečteno: 878 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Jaká bude nová vláda?

Podle chování ministrů spravedlnosti dvou nejsilnějších stran a podle chování předsedů těchto stran, lze usuzovat o tom, zda se republika stane právním státem, nebo bude řízená skupinami stranických odborníků.

21.11.2017 v 3:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Tomáš Flaška

Biľak byl velký učitel

Prezident Zeman při příležitosti své návštěvy v Rusku poskytl před touto návštěvou agentuře TASS rozhovor, jak bývá při takových návštěvách zvykem. Člověk si jen musí položit otázku čí je to vlastně prezident.

21.11.2017 v 2:27 | Karma článku: 8.17 | Přečteno: 85 | Diskuse

Vítězslav Stanovský

GDPR - miniseriál - díl 1.

GDPR je nařízení z Evropské unie, které vstoupí v platnost 25. 5. 2018. Jedná se o nařízení, tedy je automaticky platné bez národních úprav pro všechny země EU a EFTA. My máme pouze povinnost být s ním v souladu...

20.11.2017 v 22:16 | Karma článku: 7.31 | Přečteno: 273 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Není Klaus jako Klaus

Ve svém komentáři k 17. listopadu se Václav Klaus ml. distancoval od dnešní podoby jeho oslav i od lidí, kteří je dnes využívají jen ke svému zviditelnění. Tehdejší události však označil za radostný moment, jaký už asi nezažije.

20.11.2017 v 15:25 | Karma článku: 20.52 | Přečteno: 695 |

Jindřich Pacovský

Znovu o "digitálním" řízení zdravotnické péče (eHealth)

Jeden z pohledů na problémovou "digitalizaci" procesů kolem zdravotnictví. Volně navazuje na setkání Evropského liberálního fóra v Praze.

20.11.2017 v 13:30 | Karma článku: 7.92 | Přečteno: 327 | Diskuse
Počet článků 100 Celková karma 31.42 Průměrná čtenost 3456

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.