Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svoboda se nedá koupit, pane Juncker!

7. 06. 2017 23:03:13
Tak ho tady máme! Jean-Claude Juncker nás poctí svojí návštěvou a podle něj, chudým Čechům, přiveze příslibem 590 miliard korun, které nám hodlá poskytnout do roku 2020. To je ale hodný strýček, copak za to asi bude chtít?

Předseda vlády Sobotka se tetelí blahem a s ním skoro celá socdem a Strakovka. Tetelí se všichni eurohujeři napojení na evropské finanční cecky, také naše alma mater, Univerzita Karlova, kde chtějí ctěnému předsedovi Evropské komise udělit doktorát honoris causa bez ohledu na to, že tento titul je určen osobnostem, které se zasloužily o rozvoj vědy, kultury, či jinak o prospěch lidstva. Patrně už čestný doktorát Junckerovi předávají dopředu za zásluhy o pro prospěch určitého lidstva, a to sebe samotného. Studenti budou jistě vzorně tleskat a naši novináři si vybijí blesky.

O 590 miliard, které jsou prý určené na rozvoj chudého Moravskoslezského kraje (ó, jaký ten člověk má přehled a soucit), bude nejspíš velká pranice. No, o celých 590 miliard jistě ne, protože pokud premiér Sobotka a další levicoví experti, budou trvat na zavedení eura a naslibují teď Junckerovi hory doly, včetně "dobrovolného" nikoli kvótovaného přísunu migrantů (to dá rozum, je před volbami), loajalitu, oddanost a poslušnost Evropské unii, budou muset po čase minimálně 350 miliard vysolit nazpátek. Když totiž euro přijmeme musíme tuto částku odvést obratem podle smlouvy o ESM (evropském stabilizačním mechanismu), bez řečí cálovat jak se komu zamane a podílet se na záchraně evropské dluhové krize, jinak se vystavujeme žaloby bez zastání. Mezivládní, nikým nevolená a imunní organizace ESM bude totiž držet rozpočty v hrsti a tím přestanou národní státy o svých penězích rozhodovat, tím skončí svrchovanost a začne opravdové nevolnictví. Chceme podstoupit takovou cenu?

Ten lucemburský vejlupek to dobře ví a má to dokonale zmáknuté. Na vějičku 590 miliard mu může sednout jen blázen nebo kolaborant, kterému je jedno, jak to s námi dál dopadne. A že jich tady ve vládě, v partajích, na úřadech, na akademických půdách, v neziskovkách a v nadnárodních finančních i jiných institucích, máme. Viďte, Sobotko! Tak se hlavně zítra a pozítří, tedy 8. a 9. června 2017 nepřetrhněte a hlavně se před panem komisařem Junckerem a jeho ušmudlanými falešnými penězi, které vzápětí půjdou zpátky (podle vašich plánů, když Vám to tedy ještě u voleb náhodou vyjde), nepodělejte!

Naštěstí je u nás už dost rozumných lidí, co ví, že peníze nejsou všechno a vždycky je něco za něco! My Vaše miliardy nechceme a snad nás s tímto názorem bude přibývat! Nám je bližší demokracie a svrchovanost. Spousta věcí se nedá koupit, to si dobře pamatujte, včetně svobody!

Doplnění po publikaci: Rektor Karlovy univerzity Junckerovi nakonec předal pouze zlatou pamětní medaili za zásluhy o evropskou integraci a porozumění mezi národy Evropy a od čestného doktorátu zřejmě pod vlivem veřejného tlaku ustoupil. Vznikla petice, nesouhlasné články a reakce na internetu i dopisy přímo univerzitě. Lidi, má to smysl!

https://www.petice24.com/rektorovi_uk_jean-claude_juncker_si_nezasloui_estny_doktorat

Zajímavé krátké video o ESM https://www.youtube.com/watch?v=EItMh48LUE4

Související odkaz http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/473995/pro-chude-cechy-posleme-miliardy-sef-eu-juncker-zuri-kvuli-nizkym-platum.html

Autor: Jiřina Holotová | středa 7.6.2017 23:03 | karma článku: 41.78 | přečteno: 1901x

Další články blogera

Jiřina Holotová

Svobodní, Rozumní, Realisté a další, spojte se! Volby budou za chvíli!

Je třeba poblahopřát vítězům a respektovat výsledek voleb. Ale těch propadlých hlasů! Jak s nimi malé strany naloží příště? A může to být už za chvíli.

23.10.2017 v 0:24 | Karma článku: 24.61 | Přečteno: 1183 | Diskuse

Jiřina Holotová

Pan Panevropa, jeho ODS a všichni dobří krajánci

Ivánku, jsi teď nějaký hezčí než dřív. Já se teď docela změnil. Dřív jsem myslel jen na sebe. A teď chci dělat dobré skutky. Co to máš na tváři? Jakoby ti tam zase rostla medvědí kůže. Ivan se podíval do zrcátka a oddechl si.

19.10.2017 v 20:14 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 812 | Diskuse

Jiřina Holotová

Letošní volby by měly být naším referendem o EU

Pojďme jim to konečně říct. Pojďme ukázat, že se nebojíme pojmenovat to, co se nám nelíbí a že s tím chceme, můžeme a umíme něco udělat. Pojďme se vyjádřit volbami.

17.10.2017 v 2:17 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 412 | Diskuse

Jiřina Holotová

Analýza zásadních postojů volebních subjektů pro volby do Parlamentu ČR 2017

Letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsou pro další směřování naší republiky v burácející Evropě naprosto rozhodující. Přehled, jak se k zásadním otázkám staví všech 31 volebních uskupení, je tu pro Vás!

2.10.2017 v 9:18 | Karma článku: 28.79 | Přečteno: 962 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Dobrých zpráv není nikdy dosti

Zatímco Česko se ještě plně nevzpamatovalo z volebního masakru, a faktu, že vládu bude sestavovat nejen obviněný z dotačních podvodů ale z příslušnosti k Stb, tady mám na mysli tu slušnou část Čechů a Moravanů.

24.10.2017 v 6:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 141 | Diskuse

Martin Bělík

Pohled na volby očima marketéra

Nechci hodnotit programy stran ani jejich kvalitu a kandidáty. Chci se jen trochu zamyslet, proč byli úspěšní a proč ne. A také bych přidal zamyšlení pro mladé o sociálních sítích.

24.10.2017 v 0:05 | Karma článku: 12.20 | Přečteno: 232 |

Otto Černý

Kdepak přistěhovalci, národe švédský, vy sami.

Švédskem otřásá skandál. Úspěšný a oblíbený programový ředitel švédského kanálu TV 4 byl svými kolegyněmi nařčený ze sexismu, rasismu, homofobie a sexuálních obtěžování.

23.10.2017 v 21:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1955 | Diskuse

Iva Kabosch

Chci premiéra s koulema aneb ne machiavellismu v praxi!

Otevřený dopis Andreji Babišovi v jeho médiu. Chcete mluvit s občany, tak tady mě máte. Čtěte, reflektujte, diskutujte, reagujte. A hlavně: buďte chlap, nefňukejte a makejte!

23.10.2017 v 21:13 | Karma článku: 23.53 | Přečteno: 1016 | Diskuse

Jan Dvořák

Časy se překotně mění. Švejk narazil zpochybněním IQ třetiny voličů

Ano, nastal čas klást si vyšší cíle. A hlavně, už nešvejkovat, a makat. Když nadávat na nové poměry, tak otevřeně, bez dvojsmyslů, aby bylo jasné, jak to myslíte, že nejste anarchistický bořič, ale konstruktivní buřič, buříček.

23.10.2017 v 18:55 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 791 | Diskuse
Počet článků 98 Celková karma 30.55 Průměrná čtenost 3469

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.