Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Která fakulta zas dala zápočet studentům za inscenaci protestu proti kardinálu Dukovi?

14. 02. 2018 16:13:54
Dnešní protest proti kardinálovi Dukovi před Arcibiskupským palácem byl tristní inscenací se slabým scénářem i režií. Pár studentů v maskách se postupně v kruhu kácelo na zem, když čtyři z nich louskali připravený text.

Text byl jejich dopisem papeži Františkovi do Vatikánu. Opravdu jejich? To, co v textu stálo nebylo vůbec psáno jazykem mladé generace. Neustále se v něm odkazovalo k historii slovy vzpomeňme, vzpomínáme. Jak se také později ukázalo, vystupující "aktivisté" tvrzením v dopisu ani nerozuměli a nedokázali je v následné diskuzi s přítomnými podporovateli pana kardinála obhájit. Podporovatelů pana kardinála se sešlo asi stejně jako protestantů. Také houf novinářů byl početný, včetně těch z ČT, kteří se "po představení" senzacechtivě s dotazy a rozhovory obrátili jen ke skupině, která protestovala proti panu kardinálovi. Podporovatelé kardinála je nezajímali, zřejmě v rámci objektivity a vyváženosti reportáží :-).

Oč jde? Pan kardinál brzo oslaví své 75. narozeniny a měl by tudíž podat demisi a pak mu může být prodloužen mandát. To se ale nelíbí určité části katolíků. Proto už dopředu adresovali dopis papežovi, aby pana kardinála více nejmenoval.

Důvodem má být údajný Dukův příklon k prezidentovi Zemanovi, doslova řečeno "Sblížení trůnu a oltáře", příklon k nacionalismu a pravici, sloužení mše v roce 2015 za Zemana, blahopřejný dopis Okamurovi a jiné důvody nesouhlasu s kardinálem. Připomenuty byly i církevní restituce. V té době byl kardinálem Miroslav Vlk a Dominik Duka arcibiskupem pražským. Ano, církevní restituce jsou jistě pro společnost hlubokým niterným problémem. Přes snahy všech tehdejších oponentů, byla politická a církevní vůle jiná. Dnes je tento argument pro zpochybňování případného prodloužení mandátu kardinála, spíše zástupným důvodem a hodí se současným aktivistům "do krámu". Velmi neseriózní vykreslení pana Duky, který je podle aktivistů nepřístupný názorům "běžného pracujícího lidu", provázelo celý text dopisu.

Pan kardinál je totiž, podle mého názoru, naopak člověkem, který měří a káže všem stejně, je laskavý, spravedlivý a trpělivý. Lidi nerozděluje podle politické příslušnosti, podle jejich úspěchů a neúspěchů, podle jejich sociálního postavení a statusu, podle jejich zájmů, vzezření a příslušnosti k etnickým, genderovým a jiným skupinám. Vždycky jasně odsuzoval nacistický i komunistický režim, které těžce zkoušely jeho otce, rodinu i jeho samotného. Je to člověk velmi zkušený, moudrý a zastává konzervativní křesťanské hodnoty a to je to, čeho si na něm mnozí vážíme. Za mě, je kardinál Duka příkladem správného vlastenectví.

A to je asi právě to, co někomu na současném kardinálovi nejvíc vadí. Proto celé to aktivistické divadlo, které je stupidním pokusem o rozpoutání vlny nenávisti proti Dominiku Dukovi.

Naštěstí se pana kardinála začalo zastávat hodně lidí i umělců a vyjadřují mu svoji podporu, kterou od nás bude moc potřebovat, protože žalovat papežovi a skrývat své podpisy, pak na jakýsi "happening" poslat pár vyjukaných neznalých studentíků, to už chce opravdu hodně silný žaludek někoho, kdo si přeje, aby se poměry u nás nějak změnily v jeho prospěch a pro zájmy úzké skupiny lidí.

Celé mi to velmi připomnělo nedávný "pochod hrdosti" Pilsen Pride, o kterém jsem informovala zde v blogu https://holotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621769, kdy se nakonec provalilo, že studenti za účast v něm dostávali zápočet na jedné místní fakultě.

Posuďte sami, jak si vedli "katoličtí aktivisté", zda-li pak umí vůbec odříkat alespoň "Otčenáš"?

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=1RT7QEu7tm0&feature=youtu.be

Dostala děvčata alespoň zápočet, jako ta za účast v pochodu LGBT?

Podporu kardinálu Dukovi můžete vyjádřit v petici zde: https://www.petice24.com/signatures/petice_na_podporu_kardinala_dominika_duky_za_prodloueni_mandatu/start/290

Otevřeným dopisem Svatému otci zde: http://duka2018.cz/

Nebo v dopise Dominiku Dukovi režiséra Jiřího Stracha zde: https://rcmonitor.cz/cr/7711-Reziser-Jiri-Strach-pise-kardinalu-Dominiku-Dukovi

Autor: Jiřina Holotová | středa 14.2.2018 16:13 | karma článku: 44.47 | přečteno: 5076x


Další články blogera

Jiřina Holotová

Pražská kavárna se mění na pražskou plivárnu!

Nevyšlo to, nevyšlo! Hodně lidí se vrhá do řek a na koleje vlaků, hodně lidí chce emigrovat, hodně lidí si rve vlasy z hlavy :-), ale hlavně, hodně lidí plive jed kde může! Přijmout výsledek svobodných voleb je nemyslitelná věc!

30.1.2018 v 6:53 | Karma článku: 43.67 | Přečteno: 3161 | Diskuse

Jiřina Holotová

Manipulátoři a Popravdě se trefili do vlastní nohy, když sami šíří dezinformace

Tváří se profesionálně, ale sami jsou amatéři. Vydávají se za pravdu, ale sami šíří lži a dezinformace. Radí voličům, ale sami používají manipulace. Dávají odborné rady profesionálům, ale sami nemají informace ověřené.

18.1.2018 v 17:56 | Karma článku: 40.63 | Přečteno: 2647 | Diskuse

Jiřina Holotová

Ohrazuji se proti tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu konspirací!

"Finále voleb doprovodí válka lží". Na tenhle článek jsem narazila dnes v Plzeňském deníku, objevil se na sedmé straně všech regionálních tištěných novin. Deník a deník.cz slibuje, že bude na lživé zprávy upozorňovat dále.

16.1.2018 v 17:21 | Karma článku: 40.31 | Přečteno: 4070 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladislav Svoboda

25. únor 1948

25. února podali demisi i dva ministři za ČSSD: Václav Majer a František Tymeš, který se po sloučení ČSSD s KSČ stal členem jejího ÚV. Ovšem to už bylo pozdě. Komunistická mašinérie se už v boji o moc ve státě dávno rozjela.

25.2.2018 v 10:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Projev Miloše Zemana na sjezdu komunistů v roce 2018

"Soudruzi a soudružky, především vám chci poděkovat za vaši odhodlanost a výdrž, s nimiž jste absolvovali posledních 30 let.

25.2.2018 v 8:04 | Karma článku: 31.26 | Přečteno: 864 | Diskuse

Oldřich Šrámek

Je vůbec Anglie demokratická?

Podle Babiše určitě ne, protože se v ní uplatnilo referendum o vystoupení z EU. Sdělovací prostředky jej k demokracii bez provádění jakýchkoliv referend doslova tlačí. Proč?

25.2.2018 v 7:23 | Karma článku: 18.04 | Přečteno: 348 | Diskuse

Karel Januška

Únor 1948, dnešek a budoucnost

Úvaha nad propady našeho státu. Právní stát je založený na nezávislosti moci výkonné, moci zákonodárné a moci soudní.

25.2.2018 v 3:05 | Karma článku: 10.24 | Přečteno: 225 | Diskuse

Petr Gabriel

Seznam českých neziskovek i přehled jejich činnosti.

Celková částka nás asi nejprve velmi nepříjemně překvapí, ale přicházející cizinci, i když jen z Evropy, neboť i oni se musejí nejdřív seznámit s podmínkami života u nás, čeho využít k snadnějšímu začlenění, i když jsou z nedaleka

25.2.2018 v 0:01 | Karma článku: 30.95 | Přečteno: 1219 | Diskuse
Počet článků 109 Celková karma 42.28 Průměrná čtenost 3924

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.