Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Která fakulta zas dala zápočet studentům za inscenaci protestu proti kardinálu Dukovi?

14. 02. 2018 16:13:54
Dnešní protest proti kardinálovi Dukovi před Arcibiskupským palácem byl tristní inscenací se slabým scénářem i režií. Pár studentů v maskách se postupně v kruhu kácelo na zem, když čtyři z nich louskali připravený text.

Text byl jejich dopisem papeži Františkovi do Vatikánu. Opravdu jejich? To, co v textu stálo nebylo vůbec psáno jazykem mladé generace. Neustále se v něm odkazovalo k historii slovy vzpomeňme, vzpomínáme. Jak se také později ukázalo, vystupující "aktivisté" tvrzením v dopisu ani nerozuměli a nedokázali je v následné diskuzi s přítomnými podporovateli pana kardinála obhájit. Podporovatelů pana kardinála se sešlo asi stejně jako protestantů. Také houf novinářů byl početný, včetně těch z ČT, kteří se "po představení" senzacechtivě s dotazy a rozhovory obrátili jen ke skupině, která protestovala proti panu kardinálovi. Podporovatelé kardinála je nezajímali, zřejmě v rámci objektivity a vyváženosti reportáží :-).

Oč jde? Pan kardinál brzo oslaví své 75. narozeniny a měl by tudíž podat demisi a pak mu může být prodloužen mandát. To se ale nelíbí určité části katolíků. Proto už dopředu adresovali dopis papežovi, aby pana kardinála více nejmenoval.

Důvodem má být údajný Dukův příklon k prezidentovi Zemanovi, doslova řečeno "Sblížení trůnu a oltáře", příklon k nacionalismu a pravici, sloužení mše v roce 2015 za Zemana, blahopřejný dopis Okamurovi a jiné důvody nesouhlasu s kardinálem. Připomenuty byly i církevní restituce. V té době byl kardinálem Miroslav Vlk a Dominik Duka arcibiskupem pražským. Ano, církevní restituce jsou jistě pro společnost hlubokým niterným problémem. Přes snahy všech tehdejších oponentů, byla politická a církevní vůle jiná. Dnes je tento argument pro zpochybňování případného prodloužení mandátu kardinála, spíše zástupným důvodem a hodí se současným aktivistům "do krámu". Velmi neseriózní vykreslení pana Duky, který je podle aktivistů nepřístupný názorům "běžného pracujícího lidu", provázelo celý text dopisu.

Pan kardinál je totiž, podle mého názoru, naopak člověkem, který měří a káže všem stejně, je laskavý, spravedlivý a trpělivý. Lidi nerozděluje podle politické příslušnosti, podle jejich úspěchů a neúspěchů, podle jejich sociálního postavení a statusu, podle jejich zájmů, vzezření a příslušnosti k etnickým, genderovým a jiným skupinám. Vždycky jasně odsuzoval nacistický i komunistický režim, které těžce zkoušely jeho otce, rodinu i jeho samotného. Je to člověk velmi zkušený, moudrý a zastává konzervativní křesťanské hodnoty a to je to, čeho si na něm mnozí vážíme. Za mě, je kardinál Duka příkladem správného vlastenectví.

A to je asi právě to, co někomu na současném kardinálovi nejvíc vadí. Proto celé to aktivistické divadlo, které je stupidním pokusem o rozpoutání vlny nenávisti proti Dominiku Dukovi.

Naštěstí se pana kardinála začalo zastávat hodně lidí i umělců a vyjadřují mu svoji podporu, kterou od nás bude moc potřebovat, protože žalovat papežovi a skrývat své podpisy, pak na jakýsi "happening" poslat pár vyjukaných neznalých studentíků, to už chce opravdu hodně silný žaludek někoho, kdo si přeje, aby se poměry u nás nějak změnily v jeho prospěch a pro zájmy úzké skupiny lidí.

Celé mi to velmi připomnělo nedávný "pochod hrdosti" Pilsen Pride, o kterém jsem informovala zde v blogu https://holotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621769, kdy se nakonec provalilo, že studenti za účast v něm dostávali zápočet na jedné místní fakultě.

Posuďte sami, jak si vedli "katoličtí aktivisté", zda-li pak umí vůbec odříkat alespoň "Otčenáš"?

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=1RT7QEu7tm0&feature=youtu.be

Dostala děvčata alespoň zápočet, jako ta za účast v pochodu LGBT?

Podporu kardinálu Dukovi můžete vyjádřit v petici zde: https://www.petice24.com/signatures/petice_na_podporu_kardinala_dominika_duky_za_prodloueni_mandatu/start/290

Otevřeným dopisem Svatému otci zde: http://duka2018.cz/

Nebo v dopise Dominiku Dukovi režiséra Jiřího Stracha zde: https://rcmonitor.cz/cr/7711-Reziser-Jiri-Strach-pise-kardinalu-Dominiku-Dukovi

Autor: Jiřina Holotová | středa 14.2.2018 16:13 | karma článku: 44.69 | přečteno: 5299x


Další články blogera

Jiřina Holotová

Nejdemokratičtější jsou extrémisté, nejextrémističtější ti, co si demokraté říkají

Asi státní převrat a nové volby se snaží vyvolat skupina poslanců, kteří si říkají demokratický blok a někteří lidé z jejich spřátelených médií a skupiny aktivistů. Bohužel mají smůlu. Komunismus tu dlouho nebyl a nebude ani teď.

12.7.2018 v 12:13 | Karma článku: 43.35 | Přečteno: 2022 |

Jiřina Holotová

Stahovač králíků překonán, do vlády míří odbornice přes králíky

Ani stahování králíka nepomohlo Jiřímu Drahošovi ke zvolení prezidentem. Přece jen se u vysokých ústavních činitelů očekávají trochu jiné předpoklady než to, jak si kdo poradí s králíky. Platit to ale nemusí vždycky.

24.6.2018 v 21:26 | Karma článku: 41.77 | Přečteno: 4625 |

Jiřina Holotová

Češi, mějme se na pozoru! Dr. Edvard Beneš dávno varoval (záznam projevu)

Začíná jít do tuhého. Ta drzá baba od vedle, veřejně v souvislosti s uprchlickou krizí, připomněla odsun Němců z některých států Evropy po druhé světové válce, pro které, podle ní, neexistovalo morální ani politické ospravedlnění.

21.6.2018 v 10:46 | Karma článku: 43.55 | Přečteno: 2816 |

Jiřina Holotová

Prezidentská standarta není osobní majetek prezidenta, ale státní symbol

To je ten největší vzkaz pana prezidenta všem jeho odpůrcům ze včerejšího "trenýrkového happeningu". Novináři byli po spálení červených trenýrek pozváni zdarma na výstavu "Doteky státnosti" do Jízdárny Pražského hradu.

15.6.2018 v 9:38 | Karma článku: 41.96 | Přečteno: 1874 |

Další články z rubriky Politika

Karel Ábelovský

Nová vláda? A s důvěrou? No nazdar, "česko" - Quo vadis?

Není to zde poprvé, kdy naprosto vážně přemýšlím o tom, zda v "česku" už přišla ona tzv. "většina" lidí o rozum, a nahradila ho oním "zdravým, selským, asi ve vlastní šťávě udušeným" a poté nejspíš "na třicet let zakonzervovaným".

20.7.2018 v 12:52 | Karma článku: 11.86 | Přečteno: 222 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Izrael: Slovo k novému základnímu zákonu

„Historickou vlastí českého národa jsou české země, v nichž byla zřízena nejprve Československá republika a později Česká republika.“ Připadá vám tato věta zvláštní či hodná kritiky?

20.7.2018 v 7:59 | Karma článku: 24.82 | Přečteno: 414 | Diskuse

Petr Štrompf

Dobrý den, jsem váš kandidát do Senátu

Tak už je máme doma. Koho? No přece kandidáty do Senátu, které nyní nacházíme v našich dopisních schránkách. Kdo jsou a proč kandidují? To nám v tom „osobním dopise“ sdělují a nenajdete v textu nic, v čem by někdy pochybili.

20.7.2018 v 7:56 | Karma článku: 9.86 | Přečteno: 202 | Diskuse

Jan Dvořák

Tolik odhalených agentů, Moskva by si měla zoufat! Ale nezoufá si, eso pro ni pracuje dál

Ministr Lavrov si vyžádal u prezidenta tzv. speciální slyšení – což znamená setkání mezi čtyřma očima a s vypnutím několikanásobně jištěného audiovizuálního monitoringu Putinovy pracovny.

19.7.2018 v 18:04 | Karma článku: 17.02 | Přečteno: 512 | Diskuse

Jan Ziegler

Černohorci nejsou nebezpečím, Trump se mýlil

Považuji to za politickou nezkušenost, když americký prezident na v televizní diskusi naznačil, že by tento členský stát NATO mohl být agresorem proti jiné zemi. Rozčilení Černohorců chápu.

19.7.2018 v 18:04 | Karma článku: 15.09 | Přečteno: 535 | Diskuse
Počet článků 120 Celková karma 43.35 Průměrná čtenost 4013

Žijeme v překotné době a záleží na každém z nás, jakým směrem se bude svět ubírat, zda ve společnosti převáží zdravý selský a racionální rozum, nebo zda se necháme vmanipulovat do světa plného nesvobody, diktátu, zvrácených ideologií a hodnot, do světa orwellovského typu. 

Takovou realitu nechci, nechtějí ji ani moji blízcí a známí, proto píšu, upozorňuji, informuji a komentuji různé aktuální dění a události. Mám ráda život, lidi a společnost, svůj domov, svou zem, svoji rodinu a není mi lhostejný osud dalších generací. 

 

Najdete na iDNES.cz